Իմ հեղինակության ու բարի համբավի հետ որևէ մեկին թույլ չեմ տալու խաղալ․ Թաթոյան
Մենք շատ պարզ տեսնում ենք ականջներ իմ մասին հրապարակված ստահոդ հոդվածում։ Դեպքերի զարգացումը ցույց կտա, թե ում ականջներն են․ գրել է «Միասնության թևեր» կուսակցության ղեկավար և վարչապետի թեկնածու Արման Թաթոյանը։
Նա ընդգծել է, որ այնտեղ «Միասնության թևերին» վերագրվում են աստղաբաշխական ծախսեր, ինչը կեղծիք է․
«Հրապարակված թվերը հորինված են, բացարձակ չափազանցված: Մենք նշվածի կեսի կեսն էլ չենք ծախսել:
Գրասենյակների համար նշված գումարի 10% ենք ծախսել:
Սրանք փաստեր են, օբյեկտիվ փաստեր: Ֆինանսավորման աղբյուրների մասին տեղեկությունները ընդհանրապես սուտ են:
Մեր բոլոր քայլերը համապատասխանում են օրենքին. դրանք երևում են հարկային ու բանկային հաշվետվություններով ու բոլոր մյուս վերաբերելի հիմքերով:
«Միասնության թևեր» կուսակցությունը չունի ֆինանսավորում որևէ արտաքին աղբյուրից, առավել եւս` Ռուսաստանից։
Մենք հիմա փնտրում ենք իրավական ուղիներ. պատասխանատվության ենթարկելու համար դատի ենք տալու կասկածելի սկզբնաղբյուրին։ Հետո գնալու ենք բոլորի հետևից, ովքեր փորձում են ձեռքերը տաքացնել:

I will not allow anyone to play with my authority and good reputation. Tatoyan
We can clearly see who is behind the fake article published about me. The course of events will reveal exactly whose interests it serves, wrote Arman Tatoyan, leader of the Wings of Unity party and candidate for prime minister.
He emphasized that the article falsely attributes astronomical expenses to the Wings of Unity party, which is entirely untrue.
“The published figures are fabricated and grossly exaggerated. We did not spend even half of the stated amount.
We spent only 10% of the claimed sum on office expenses.
These are facts, objective facts. The information regarding the sources of financing is completely false.
All our actions fully comply with the law. They are reflected in tax and bank records, as well as all other relevant documentation.
The Wings of Unity party has no funding from any external source, especially not from Russia.
We are currently considering legal options and will file a lawsuit against the dubious source to hold it accountable. We will then pursue everyone attempting to exploit this falsehood for their own benefit.