ՀՀ Զինված ուժերը սրանք դարձրեցին իշխանությունների նախընտրական սրտիկ, փուչիկ ու թմբուկ. Գեղամ Մանուկյան (տեսանյութ)
26/05/2026 13:29
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Մանուկյանը մայիս 28-ի ռազմական շքերթի մասին դիտարկումներ է արել։
«Կկայանա՞ր այն, եթե չլիներ ընտրություններին ընտրողից իշխանության քվե մուրալու պահանջը.
քաղաքացու նոր զինատեսակներով «աչք շոյելուց» բացի, ո՞վ պետք է տա մասնագիտական գնահատականը.
Նիկոլի սելֆիի փայտիկ դառած ՍՈՒ 30-երի օրինակով ո՞նց հավատալ սրանց գնումների որակին, լիարժեքությանն ու արդյունավետությանը.
ՀՀ Զինված ուժերը սրանք դարձրեցին իշխանությունների նախընտրական սրտիկ, փուչիկ ու թմբուկ, դժբախտաբար...
Դեռ չեմ անդրադարձել այս իշխանության «հպարտություն» 2019-ին #բացզրույկիցբալկոնից ՕՍԱ-ԱԿԱ համակարգերի ձեռքբերման խայտառակությանը, որի առիթով իրենց իսկ ստեղծած քննիչ հանձնաժողովը ժամանակին գրություն է ուղարկել դատախազություն...
Փառք Հայոց բանակին՝ ՀՀ անվտանգության գլխավոր երաշխավորին։
Հավերժ հիշատակ մեր նահատակներին...»,- ընդգծել է Մանուկյանը։

Вооружённые силы Армении превратили в предвыборные «сердечки, шарики и барабаны» власти — Гегам Манукян (видео)
26/05/2026 14:31
Депутат парламента от фракции «Армения» Гегам Манукян высказался о военном параде 28 мая.
«Состоялся бы он, если бы не требование власти "выпрашивать" у избирателя голоса на выборах?
Кто должен дать профессиональную оценку, кроме "показного любования" новыми вооружениями перед гражданами?
Как можно доверять качеству, полноте и эффективности закупок, если Су-30 превратились в "селфи-палку Никола"?
Вооружённые силы Армении превратили в предвыборные "сердечки, шарики и барабаны" власти, к сожалению…
Я ещё не затрагивал позор 2019 года — закупку систем Оса-АК в рамках так называемого "с балкона в открытую" подхода, по которому созданная ими же следственная комиссия направляла материалы в прокуратуру…
Слава Армянской армии — главной гарантии безопасности Республики Армения.
Вечная память нашим павшим…», — отметил Манукян.