Դանակահարություն. գյուղապետի հորեղբոր տղան սպանել է իրենց թեկնածուի օգտին քվեարկելուց հրաժարված տղամարդուն
26/05/2026 21:35
Այսօր  սպանություն է տեղի ունեցել Կոտայքի մարզում։ Ժամը 19։10-ի սահմնաններում օպերատիվ տղեկություններ են ստացվել, որ Սարալանջ գյուղում վիճաբանություն է տեղի ունեցել, որի ժամանակ մեկ հոգու դանակահարել են, ով հիվանդանոցի ճանապարհին մահացել է, հայտնում է է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը։
Ֆոտոլրագրողին մի քանի քաղաքացիներ պատմել են դեպքի մանրամասները. «Սպանվածը Կոտայքի մարզի բնակիչ 50-ամյա տղամարդ է, ում անունը Արտաշես է, նրան դանակով հարվածել են մի քանի անգամ։ Դանակահարողը Կոտայքի մարզի գյուղերից մեկի գյուղապետի հորեղբոր տղան է, ում անունը Կառլեն է։ Պատճառը եղել է, այն որ Կառլենը Արտաշեսին ասել է՝ պետք է ընտրություններին ընտրի իրենց թեկնածուին, ինչին Արտաշեսը պատասխանել է՝ ինքն ունի իր թեկնածուին, նրան էլ ընտրելու է, ինչից հետո վիճաբանություն է տեղի ունեցել, և Արտաշեսին դանակահարել են»։

Поножовщина в Котайкской области: мужчина убит после отказа голосовать за «нужного кандидата»
Сегодня в Котайкской области Армении произошло убийство. Около 19:10 поступила оперативная информация о том, что в селе Сараландж произошёл конфликт, в ходе которого один из участников получил ножевые ранения и скончался по дороге в больницу. Об этом сообщает фотокорреспондент Гагик Шамшян.
По словам местных жителей, погибшим является 50-летний житель Котайкской области по имени Арташес. Как утверждают очевидцы, ему нанесли несколько ножевых ранений.
По их данным, нападавшим является двоюродный брат дяди одного из сельских старост области по имени Карлен.
Согласно версии жителей, причиной конфликта стал разговор о предстоящих выборах. Сообщается, что Карлен потребовал от Арташеса проголосовать за «их кандидата», однако тот ответил, что уже определился со своим кандидатом и намерен голосовать именно за него. После этого между мужчинами вспыхнула ссора, которая переросла в поножовщину.