Մայիսի 29-ին արցախցիներին կներկայացվեն պարզաբանումներ ընտրական իրավունքի և դրա իրացման ընթացակարգերի վերաբերյալ. Արցախի տեղեկատվական շտաբ
27/05/2026 22:03
Արցախի տեղեկատվական շտաբից հայտնում են՝ արցախցիների հետ հանդիպում կկազմակերպվի, որտեղ նրանց կներկայացվեն պարզաբանումներ՝ ընտրական իրավունքի և դրա իրացման ընթացակարգերի վերաբերյալ։
Հայտարարությունում նշված է.
Հայտնում ենք, որ սույն թվականի մայիսի 29-ին՝ ժամը 19:30-ին, Արցախի Հանրապետության ներկայացուցչության շենքում (հասցե՝ Նաիրի Զարյան 17/2), կանցկացվի հանդիպում, որի ընթացքում արցախցիներին կներկայացվեն պարզաբանումներ՝ ընտրական իրավունքի և դրա իրացման ընթացակարգերի վերաբերյալ։
Հանդիպման շրջանակում կքննարկվեն նաև արցախցիներին հուզող մի շարք այլ կարևոր հարցեր»։

29 мая жителям Арцаха представят разъяснения по вопросам избирательного права и процедур его реализации: Информационный штаб Арцаха
27/05/2026 22:16
Информационный штаб Арцаха сообщает, что будет организована встреча с жителями Арцаха, в ходе которой им представят разъяснения по вопросам избирательного права и процедур его реализации.
Сообщаем, что 29 мая текущего года в 19:30 в здании Представительства Республики Арцах (адрес: Наири Зарян 17/2) состоится встреча, в ходе которой арцахцам будут представлены разъяснения относительно избирательного права и процедур его реализации.
В рамках встречи также будет обсужден ряд других важных вопросов, волнующих народ Арцаха».