Հարգելի՛ քաղաքացի, դու պետք է իմանաս, որ զորահանդեսով անվտանգություն չեն կառուցում
Վեց տարի առաջ՝ դեկտեմբերի 27-ին, Նիկոլ Փաշինյանը ցուցադրաբար նստեց Սու-30-ի ղեկին, կազմակերպեց հերթական շոուն, հավաքեց լայքեր ու փորձեց համոզել ժողովրդին, թե Հայաստանը պաշտպանված է, գրել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության մամուլի քարտուղար Մարիաննա Ղահրամանյանը։
«Բայց պատերազմը ցույց տվեց դաժան իրականությունը․ այդ Սու-30-ները առանց անհրաժեշտ մարտագլխիկների էին և գործնականում չկիրառվեցին երկրի պաշտպանության համար։
Այսօր նույն մարդը զորահանդես է անցկացնում՝ արդեն նախընտրական քարոզչության շրջանակում։ Նպատակը նույնն է՝ ստեղծել անվտանգության պատրանք և կրկին խաբել հասարակությանը։
Հարգելի՛ քաղաքացի, դու արդեն տեսել ես իրականությունը։ Տեսել ես երեք պատերազմ, հազարավոր զոհեր, կորցրած հայրենիք, նվաստացում ու անվերջ զիջումներ։
Այս իշխանությունը չի կարող ապահովել անվտանգություն, որովհետև Փաշինյանը նույնն է՝ նույն վախկոտը, որը մշտապես կատարում է Ալիևի պահանջներն ու չդադարող զիջումներով Հայաստանը տանում է նոր վտանգների։ Հիմա նրա առաջ նոր տնային աշխատանք են դրել` ապահովել 300 000 ադրբեջանցիների բնակեցումը Հայաստանում։
Հարգելի՛ քաղաքացի, դու պետք է իմանաս, որ զորահանդեսով անվտանգություն չեն կառուցում։ Անվտանգությունը կառուցվում է ուժեղ ու արժանապատիվ առաջնորդով և ուժեղ պետությամբ, որն ունի ուժեղ տնտեսություն, ուժեղ դիվանագիտություն, պրոֆեսիոնալ բանակ ու քաղաքական կամք։

Уважаемый гражданин, ты должен знать: безопасность государства не строится с помощью парадов
Шесть лет назад, 27 декабря, Никол Пашинян демонстративно сел за штурвал Су-30, устроил очередное шоу, собрал лайки и пытался убедить общество, что Армения защищена, написала пресс-секретарь партии «Сильная Армения» Марианна Каграманян.
«Но война показала жестокую реальность: эти Су-30 были без необходимого стрелково-пушечного и ракетного вооружения и фактически не использовались для защиты страны.
Сегодня тот же человек проводит военный парад — уже в рамках предвыборной кампании. Цель та же: создать иллюзию безопасности и снова обмануть общество.
Уважаемый гражданин, ты уже видел реальность: три войны, тысячи жертв, потерянная родина, унижения и бесконечные уступки.
Эта власть не способна обеспечить безопасность, потому что Пашинян остаётся тем же — тем же человеком, который постоянно выполняет требования Алиева и непрерывными уступками ведёт Армению к новым угрозам. Сейчас ему дали новое "домашнее задание" — обеспечить переселение 300 тысяч азербайджанцев в Армению.
Уважаемый гражданин, ты должен понимать: парадом безопасность не строят. Безопасность строится сильным и достойным лидером и сильным государством — с сильной экономикой, сильной дипломатией, профессиональной армией и политической волей.