«Եթե չկա այդպիսի բան, թող Փաշինյանը վաղն առավոտյան հայտարարի, որ հունիսի 18- 19-ին Ալիևը Նախիջևանում փառատոն չի անցկացնի». Սամվել Կարապետյանը՝ 300 000 ադրբեջանցիների «վերադարձի» մասին
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ և վարչապետի թեկնածու Սամվել Կարապետյանը «Արմենիա» հեռուստաընկերությանը տված հարցազրույցում վերահաստատել է իր համոզմունքը՝ գործող իշխանության վերարտադրության դեպքում կատարվելու է Ադրբեջանի հերթական պահանջն, ու 300 000 ադրբեջանցիներ են բնակեցվելու Հայաստանում։
«Մարդկանց թվում է, թե մենք նախընտրական քարոզարշավ ենք այդ հարցով իրականացնում, այնինչ այդպիսի հայտարարություններ մենք ամեն օր լսում ենք Ալիևից և նրա օգնականներից։ Եթե չկա այդպիսի բան, ես առաջարկում եմ՝ թող Փաշինյանը վաղն առավոտյան հայտարարի, որ հունիսի 18-ին, 19-ին Նախիջևանում Ալիևը չի կարող անցկացնել փառատոն։
Մեր անհանգստությունները նրանից են, որ այս մարդը չի կարողանում հակաճառել Ալիևին, Ադրբեջանի մոտեցումներին, հակադարձել բոլոր այն վտանգավոր հայտարարություններին, որոնք ուղղված են մեր ժողովրդի և երկրի դեմ»,- ասել է Սամվել Կարապետյանը։

«Если ничего подобного нет, пусть Пашинян завтра утром заявит, что 18–19 июня Алиев не будет проводить фестиваль в Нахичевани»: Самвел Карапетян — о «возвращении» 300 тысяч азербайджанцев
Лидер партии «Сильная Армения» и кандидат в премьер-министры Самвел Карапетян в интервью телеканалу «Армения» вновь заявил, что в случае воспроизводства нынешней власти будет выполнено очередное требование Азербайджана, и в Армении будут расселены 300 тысяч азербайджанцев.
«Людям кажется, будто мы используем эту тему в предвыборной кампании, однако подобные заявления мы ежедневно слышим от Алиева и его помощников. Если ничего подобного нет, я предлагаю: пусть Пашинян завтра утром заявит, что 18–19 июня Алиев не сможет провести фестиваль в Нахичевани.
Наши опасения связаны с тем, что этот человек не способен возразить Алиеву, противостоять подходам Азербайджана и ответить на все те опасные заявления, которые направлены против нашего народа и государства», — заявил Карапетян.