Փաշինյանը չպատասխանեց Ռուբեն Վարդանյանին․ չգիտի, թե ինչ պայմաններում է հայտարարություն արել (Տեսանյութ)
28/05/2026 13:12
Բաքվում անազատության մեջ պահվող որևէ անձի հայտարարություն չեմ մեկնաբանի, լրագրողների հետ զրույցում ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Չեմ պատասխանի, որովհետև պարզ չի, թե նրանք ինչ պայմաններում ու ինչ հանգամանքներում են անում հայտարարություններ»,-ասաց Փաշինյանը՝ արձագանքելով դիտարկմանը, թե Բաքվում անազատության մեջ գտնվող Ռուբեն Վարդանյանն ասել է, որ «անբարոյական է շքերթ անել այն իրավիճակում, երբ մեր սպաներն ու զինվորները գտնվում են այստեղ»։

Pashinyan did not respond to Ruben Vardanyan: He does not know under what conditions the statement was made (Video)
28/05/2026 14:09
Prime Minister Nikol Pashinyan said he would not comment on statements made by any person currently being held in prison in Baku.
“I will not respond, because it is unclear under what conditions and circumstances such statements are being made,” Pashinyan said in a conversation with reporters.
He was responding to a remark that Ruben Vardanyan, who is being held in prison in Baku, had stated that “it is immoral to hold a parade in a situation when our officers and soldiers are here.”