Փաշինյանը չպատասխանեց Ռուբեն Վարդանյանին․ չգիտի, թե ինչ պայմաններում է հայտարարություն արել (Տեսանյութ)
28/05/2026 13:12
Բաքվում անազատության մեջ պահվող որևէ անձի հայտարարություն չեմ մեկնաբանի, լրագրողների հետ զրույցում ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Չեմ պատասխանի, որովհետև պարզ չի, թե նրանք ինչ պայմաններում ու ինչ հանգամանքներում են անում հայտարարություններ»,-ասաց Փաշինյանը՝ արձագանքելով դիտարկմանը, թե Բաքվում անազատության մեջ գտնվող Ռուբեն Վարդանյանն ասել է, որ «անբարոյական է շքերթ անել այն իրավիճակում, երբ մեր սպաներն ու զինվորները գտնվում են այստեղ»։

Пашинян не стал комментировать заявление Рубена Варданяна: «Неизвестно, в каких условиях оно сделано» (видео)
28/05/2026 13:33
Премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил в беседе с журналистами, что не будет комментировать заявления лиц, находящихся в Баку в условиях несвободы.
«Я не буду отвечать, потому что неясно, в каких условиях и при каких обстоятельствах они делают заявления», — сказал Пашинян, реагируя на замечание о том, что находящийся в Баку в заключении Рубен Варданян заявил: «аморально проводить парад в ситуации, когда наши офицеры и солдаты находятся здесь».