Հայաստանն այսուհետ որևէ հարցում առանց այլընտրանքի չի մնալու. Նիկոլ Փաշինյան
Հայաստանն այսուհետ որևէ հարցում առանց այլընտրանքի չի մնալու, այս մասին լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց Նիկոլ Փաշինյանը՝ խոսելով հայ-ամերիկյան հարաբերությունների մասին։
«Չի լինելու որևէ հարց, որ Հայաստանը չունենա այլընտրանք, կարծում եմ ՝ այսօրվա զորհանդես-հաշվետվությունը դրա վառ ապացույցն է, որովհետև 7 տարբեր երկրների արտադրությունն էր ցուցադրված»,- նշեց նա։
Փաշինյանի խոսքով՝ Հայաստանն էներգետիկ անկախ երկիր լինելու հնարավորություն ունի, որովհետև արևային ռեսուրսները Հայաստանին անսահմանափակ հնարավորություններ են տալիս։
Նա ասաց նաև, որ Հայաստանն ԱՄՆ-ի հետ աշխատելու է ՀՀ նոր երկրաբանական քարտեզի ձևավորման ուղղությամբ։
Միևնույն ժամանակ, ըստ Փաշինյանի, Հայաստանը մինչև հնարավոր վերջին կետը զարգացնելու է ԵԱՏՄ-ում համագործակցությունը։

Армения впредь не будет оставаться без альтернатив ни в одном вопросе: Никол Пашинян
Премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил в беседе с журналистами, что Армения в дальнейшем не будет оказываться в ситуации отсутствия альтернатив.
«Не будет ни одного вопроса, в котором у Армении не было бы альтернативы. Полагаю, что сегодняшний парад-отчёт — яркое тому доказательство, поскольку была представлена продукция семи разных стран», — отметил он.
По словам премьер-министра, Армения обладает потенциалом энергетической независимости благодаря своим солнечным ресурсам, которые открывают широкие возможности для развития.
Он также сообщил, что Армения будет работать с США над формированием новой геологической карты страны.
В то же время, как подчеркнул Пашинян, Армения намерена максимально развивать сотрудничество в рамках ЕАЭС.