Հաջորդ իշխանությունները զենքը նվեր են ստանալու. Նարեկ Կարապետյան
Հանրապետության հրապարակում կազմակերպված շքերթը նախընտրական պրոցես է՝ ցույց տալու համար, որ իշխանությունը կարողացել է ինչ-որ զենք գնել, լրագրողների հետ զրույցում նշեց «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը։
«Ես վստահ եմ, որ հաջորդ իշխանությունները զենքը նվեր են ստանալու, շատ էժան են գնելու, և Հայաստանը ունենալու է լուրջ անվտանգային համակարգ, որ զենքերը իրար հետ համահունչ են լինելու։
Մասնագետները ձեզ կներկայացնեն, որ կա անհամահունչություն մեր զինանոցի մեջ, իրար հետ չեն խոսում, և դա բերելու է մեծ խնդիրների»,-ասաց Կարապետյանը։

Следующие власти будут получать оружие в подарок: Нарек Карапетян
Член совета партии «Сильная Армения» Нарек Карапетян заявил, что парад, организованный на площади Республики, является предвыборным процессом, направленным на демонстрацию того, что власти смогли закупить определённое вооружение.
«Я уверен, что следующие власти будут получать оружие в подарок, будут покупать его очень дёшево, и у Армении будет серьёзная система безопасности, поскольку вооружение будет совместимо между собой.
Специалисты вам представят, что в нашем вооружении есть несогласованность — оно не "взаимодействует" друг с другом, и это приведёт к серьёзным проблемам», — заявил Карапетян.