ԵԱՏՄ-ից ոչ միայն դուրս չենք գալու, այլև պատրաստվում ենք մեր լծակներն օգտագործել ՀՀ-ի տնտեսական շահերը պաշտպանելու համար
Մենք ասում ենք, որ Եվրասիական տնտեսական միությունից ոչ միայն չենք պատրաստվում դուրս գալ, այլև պատրաստվում ենք մեր լծակներն ու ներգրավվածությունն օգտագործել՝ մեր երկրի տնտեսական շահերը պաշտպանելու համար, այս մասին ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ ճեպազրույցի ընթացքում պատասխանելով լրագրողի հարցին։
«Ինչ վերաբերում է արտահանմանն ու ներմուծմանը՝ այս դեպքում էլ մենք դիվերսիֆիկացվում ենք, և դա նոր չի սկսվել։ Եթե հետևեք մեր վիճակագրությանը, կտեսնեք, որ մեր արտահանումները տարբեր ուղղություններով ընդհուպ կրկնապատկվել են։
Ես շատ ուրախ եմ, որ Ախալքալաք-Կարս երկաթուղին է բացվել Հայաստանով արտահանումների համար, նաև առաջիկայում բիզնես պատվիրակություններ են գնալու հանդիպելու՝ այդ երկաթգծի երկայնքով հնարավոր շուկաներն ուսումնասիրելու»,-ասաց վարչապետը։

Not only will we not withdraw from the Eurasian Economic Union, but we will also use our leverage to protect Armenia’s economic interests
We say that not only will we not withdraw from the Eurasian Economic Union, but we are also going to use our leverage and participation to protect the economic interests of our country, Prime Minister Nikol Pashinyan said during a briefing, responding to a journalist’s question.
“As for exports and imports, we are diversifying in this area as well, and this process did not begin just recently. If you follow our statistics, you will see that our exports in various directions have even doubled.
I am very pleased that the Akhalkalaki-Kars railway has been opened for exports through Armenia, and in the near future business delegations will travel to explore potential markets along this railway,” the Prime Minister said.