Մենք խոսում ենք ծրագրից, խնդիրներից, լուծումներից, ինքը՝ խլելուց, սատկացնելուց, վիրավորելուց. Տոնոյանը՝ Փաշինյանի մասին
28/05/2026 15:48
ԲՀԿ մամուլի խոսնակ Իվետա Տոնոյանը «Արձագանք «կլասս»-ի տրամաբանության մեջ» վերտառությամբ հրապարակում է արել։
«Այսօր՝ տոնական օրվա մի պահից սկսած, բազմաթիվ լրագրողներից ստանում եմ նույն հարցը՝ լսե՞լ եք վարչապետի հայտարարությունն ու ի՞նչ արձագանք կտաք։
Քանի որ այդ պահին Ապարանում մասնակցում էինք օրվա խորհրդին նվիրված տոնակատարություններին, խոստացա ավելի ուշ լսել ու արձագանքել։ Լսեցի ու անկեղծ իմ մոտ մի պարզ մարդկային ցանկություն առաջացավ․ առաջիկայում ունենալ այնպիսի վարչապետ, որի ձևակերպումներին կարելի է զուսպ և բովանդակային արձագանք տալ, բանավիճել, փաստարկներ բերել, հակափաստարկներ լսել։
Իսկ հիմա ես եմ հարց տալիս իմ գործընկեր լրագրողներին՝ ի՞նչ արձագանքեմ Նիկոլ Փաշինյանի այսօրվա 2 րոպեանոց մոնոլոգին։ Կարո՞ղ եք լավ տարբերակներ հուշել, ես դեմ չեմ։
Մենք խոսում ենք ծրագրից, խնդիրներից, լուծումներից, ինքը՝ խլելուց, սատկացնելուց, վիրավորելուց։ Մենք խոսում ենք ներքին համերաշխությունից, ինքը՝ բոլորին թալանչի, շպիոն, գող ու ավազակ է ասում։ Մենք խոսում ենք երկիրը առաջ տանելու օրակարգից, իսկ իր առաջարկածը նույնն է, ինչ 8 տարի առաջ՝ բռնել, նստացնել, վանդակների մեջ գցել և այլն։ Ցավում եմ, որ սա է մերօրյա իրականությունը»,- նշել է Տոնոյանը։

We are talking about the program, problems, solutions; he is talking about taking away, cracking down, insulting – Tonoyan on Pashinyan
28/05/2026 16:23
Prosperous Armenia Party (PAP) spokesperson Iveta Tonoyan has published a post titled “Reaction in the logic of ‘class’.”
“Today, starting from a certain moment of the holiday, I have been receiving the same question from numerous journalists: have you heard the Prime Minister’s statement and what will your response be?
Since at that moment we were participating in the celebrations dedicated to the day in Aparan, I promised to listen and respond later. I listened and, honestly, a simple human desire arose in me: to have a prime minister in the near future whose formulations allow for a restrained and substantive response, debate, arguments, and counterarguments.
And now I am asking my fellow journalists: what should I respond to Nikol Pashinyan’s two-minute monologue today? Can you suggest good options? I am not against it.
We are talking about the program, problems, solutions; he is talking about taking away, cracking down, insulting. We are talking about internal solidarity; he is calling everyone robbers, spies, thieves, and bandits. We are talking about moving the country forward; what he is proposing is the same as eight years ago: catch, jail, put in cages, etc. I feel regret that this is the reality of our time,” Tonoyan noted.