Ընտրական ռեգիստրում ընտրողների թիվը կազմել է 2.485.232
«ՀՀ ընտրական օրենսգիրք» սահմանադրական օրենքի 8-րդ հոդվածի 7-րդ մասի համաձայն՝ Ազգային ժողովի ընտրությունների ժամանակ` քվեարկության օրվանից առաջ 30-րդ, 20-րդ և 10-րդ օրը, բնակչության պետական ռեգիստրը վարող Հայաստանի Հանրապետության կառավարության կողմից լիազորված պետական կառավարման մարմինը հրապարակում է Հայաստանի Հանրապետության ընտրողների ռեգիստրում ընդգրկված ընտրողների ընդհանուր թիվը` նշելով նաև ըստ գտնվելու վայրի ընտրողների, նախընտրած վայրի ընտրողների և հաշվառում չունեցող ընտրողների թիվը:
Հայտնում են Միգրացիայի և քաղաքացիության ծառայությունից։
Նշվում է, որ 2026թ․ հունիսի 7-ին կայանալիք Ազգային ժողովի ընտրությունների  օրվանից առաջ 10-րդ օրվա դրությամբ Հայաստանի Հանրապետության ընտրողների ռեգիստրում ընդգրկված ընտրողների ընդհանուր թիվը կազմել է 2.485.232, որից ըստ գտնվելու վայրի ընտրական տեղամասերում ընդգրկված ընտրողների թիվը՝ 22742,  հաշվառում չունեցող ընտրողների թիվը՝ 492, տեղաշարժման դժվարություն ունեցող ընտրողների թիվը՝ 8:

Число избирателей в избирательном регистре составило 2 485 232
Согласно части 7 статьи 8 Конституционного закона «Избирательный кодекс Республики Армения», в период проведения выборов в Национальное собрание уполномоченный государственный орган, ведущий государственный регистр населения, за 30, 20 и 10 дней до дня голосования публикует общее число избирателей, включённых в регистр избирателей Республики Армения, с указанием также числа избирателей по месту нахождения, избирателей по предпочитаемому месту голосования и избирателей, не имеющих регистрации.
Об этом сообщили в Службе миграции и гражданства.
Отмечается, что по состоянию на 10-й день до выборов в Национальное собрание, которые состоятся 7 июня 2026 года, общее число избирателей, включённых в регистр избирателей Республики Армения, составило 2 485 232. Из них число избирателей, включённых в избирательные участки по месту нахождения, составляет 22 742, число избирателей, не имеющих регистрации, — 492, а число избирателей с ограниченной подвижностью — 8.