«Չպետք է ուրանանք մեր պատմական Մեծ Հայրենիքն ու պետք է հարգենք, հզորացնենք մեր պետությունը՝ Հայաստանի Հանրապետությունը». Նարեկ Կարապետյան (Տեսանյութ)
29/05/2026 18:00
«Ծննդավայրն ու նախնիների մասին հիշողությունները հայերի համար կարևոր, սակրալ նշանակություն  ունեն»,- Տաշիրում՝ իր ծննդավայրում ասել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը՝  Թովմաս ուրարակիր Առաքելյանի հետ զրույցում։
Նարեկ Կարապետյանը շեշտել է՝ Հայաստանում այսօր մնացած բարոյականության հիմքում մեզ մեր նախնիներից փոխանցված ավանդույթներն են, խրատներն ու իմաստնությունը, որը փոխանցվել է սերնդից սերունդ։
Հայրենիքի, ազգային, ընտանեկան արժեքների, դրանք պահպանելու կարևորության մասին զրույցում Նարեկ Կարապետյանը նշել է.
«Այնպիսի ազգ ենք, որի հայրենիքն ավելի մեծ է, քան Հայաստանի Հանրապետությունը, ուստի մենք չպետք է ուրանանք մեր մեծ հայրենիքն ու միաժամանակ հարգենք մեր հանրապետությունը»։
Նարեկ Կարապետյանը նշել է՝ որն է հայրենիքը հայերի համար. պատմական Հայաստանը, իսկ պետությունը Հայաստանի Հանրապետությունն է, որը պարտավոր ենք հզորացնել։

«Мы не должны отрекаться от нашей исторической Великой Родины, мы должны уважать и укреплять наше государство — Республику Армения»: Нарек Карапетян (видео)
29/05/2026 18:23
«Место рождения и воспоминания о предках имеют для армян сакральное значение», — заявил в Ташире, в своём родном городе, член совета партии «Сильная Армения» Нарек Карапетян в беседе с клириком Товмасом Аракеляном.
Нарек Карапетян подчеркнул, что основу нравственности, сохранившуюся в Армении сегодня, составляют традиции, наставления и мудрость, переданные нам предками из поколения в поколение.
В ходе беседы о родине, национальных и семейных ценностях и важности их сохранения он отметил:
«Мы — такой народ, у которого родина больше, чем Республика Армения, поэтому мы не должны отрекаться от нашей большой родины и одновременно должны уважать нашу республику».
По словам Карапетяна, родина для армян — это историческая Армения, а государство — Республика Армения, которую необходимо укреплять.