Պահանջում եմ, որ Նիկոլ Փաշինյանը ներողություն խնդրի ինձնից և բոլոր արցախցիներից. Արթուր Օսիպյան
«Արցախի հեղափոխական կուսակցության» նախագահ Արթուր Օսիպյանը, ով քարոզարշավի ժամանակ մոտեցել էր Փաշինյանին և Արցախի վերաբերյալ հարցեր ուղղել, ինչից հետո նրան ձերբակալել էին, կոչով է հանդես եկել.
«Հացադուլի 11-րդ օր։
Ձերբակալությունից ի վեր ես ստիպված եմ եղել հացադուլ անել։ Հացադուլիս պատճառն այն է, որ վարչապետի թեկնածու Նիկոլ Փաշինյանը, նախընտրական քարոզարշավի ընթացքում չկարողանալով պատասխանել իմ հարցերին, սկսեց հրապարակայնորեն վիրավորել ինձ՝ անվանելով «փախած»։ Հետո էլ ընդհանրացնել դա բոլոր արցախցիների նկատմամբ։
Պահանջում եմ, որ Նիկոլ Փաշինյանը իր Ֆեյսբուքյան էջով հրապարակային ներողություն խնդրի անձամբ ինձնից և բոլոր այն արցախցիներից, ովքեր չեն խուսափել պատերազմից, Արցախի համար իրենց ընտանիքները դարձրել են վահան` պաշտպանելով մեր հայրենիքը։ Տասը ամիս մնալով լիակատար շրջափակման մեջ և ենթարկվելով Ադրբեջանի կողմից ևս մեկ ռազմական ագրեսիայի՝ առանց օգնություն ստանալու ո՛չ խաղաղապահ ուժերից, ոչ էլ Հայաստանի իշխանություններից, ստիպված լքել են Արցախը, որպեսզի փրկեն սովի առջև հայտնված 30 000 երեխաներին ֆիզիկական ոչնչացումից։ Եվ սա Նիկոլ Փշինյանի կողմից Լեռնային Ղարաբաղը որպես Ադրբեջանի մաս ճանաչելուց և մեր բանակի կողմից խաղաղ բնակչության զանգվածային ոչնչացումը կանխելու վերջին ջանքերից հետո էր։
Ի՞նչ «փախածների» մասին է խոսում Փաշինյանը։ Ինչո՞ւ է նման արհամարհանք դրսևորում սեփական ժողովրդի նկատմամբ։ Սա աններելի է։ Կոչ եմ անում բոլոր արդար քաղաքական ուժերին և անհատներին ցուցաբերել օբյեկտիվ մոտեցում և պահել հարցը օրակարգում։

«Требую, чтобы Никол Пашинян извинился передо мной и всеми арцахцами»: Артур Осипян
Глава «Революционной партии Арцаха» Артур Осипян, который во время агитационной кампании подошёл к Пашиняну и задал вопросы об Арцахе, после чего был задержан, выступил с обращением.
«11-й день голодовки.
С момента задержания я был вынужден объявить голодовку. Причина моей голодовки в том, что кандидат в премьер-министры Никол Пашинян, не сумев ответить на мои вопросы в ходе предвыборной кампании, начал публично оскорблять меня, называя «сбежавшим». А затем распространил это на всех арцахцев.
Требую, чтобы Никол Пашинян на своей странице в Facebook публично извинился лично передо мной и перед всеми теми арцахцами, которые не уклонились от войны, сделали свои семьи щитом для Арцаха, защищая Родину. Оставаясь десять месяцев в полной блокаде и подвергшись еще одной военной агрессии со стороны Азербайджана, не получив помощи ни от миротворческих сил, ни от властей Армении, они были вынуждены покинуть Арцах, чтобы спасти 30 000 детей, оказавшихся перед лицом голода, от физического уничтожения. И это было уже после того, как Никол Пшинян признал Нагорный Карабах частью Азербайджана и после последних усилий нашей армии предотвратить массовое уничтожение мирного населения.
О каких «сбежавших» говорит Пашинян? Почему такое пренебрежение к собственному народу? Это непростительно. Призываю все справедливые политические силы и отдельных лиц проявить объективный подход и держать вопрос в повестке.