Հայաստանը մտադիր է բարեխղճորեն մասնակցել ԵԱՏՄ աշխատանքներին. Մհեր Գրիգորյան
Հայաստանը մտադիր է շարունակել բարեխղճորեն մասնակցել ԵԱՏՄ աշխատանքներին, Աստանայում այս մասին հայտարարել է ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը։
«Մենք բազմիցս վերահաստատել ենք Հայաստանի հանձնառությունը ԵԱՏՄ շրջանակներում փոխշահավետ համագործակցությանը՝ մեր երկրների և ամբողջ տարածաշրջանի համար տնտեսական կայունություն և կայուն տնտեսական զարգացում ապահովելու համար», - ասել է Գրիգորյանը։
Նա նշել է, որ Հայաստանը մեծ նշանակություն է տալիս գյուղատնտեսության ոլորտում համագործակցության զարգացմանը և ողջունում է գյուղատնտեսության ոլորտին համագործակցության նախագծերի ֆինանսական աջակցության մեխանիզմները տարածելու արձանագրության ստորագրմանը, որը կնպաստի համագործակցության աճին և ԵԱՏՄ շրջանակներում պարենային անվտանգության ամրապնդմանը։

Армения намерена добросовестно участвовать в работах ЕАЭС: Мгер Григорян
Армения намерена продолжать добросовестное участие в работах Евразийского экономического союза. Об этом в Астане заявил вице-премьер Республики Армения Мгер Григорян.
«Мы неоднократно подтверждали приверженность Армении взаимовыгодному сотрудничеству в рамках ЕАЭС, направленному на обеспечение экономической стабильности и устойчивого экономического развития наших стран и всего региона», — сказал Григорян.
Он отметил, что Армения придаёт большое значение развитию сотрудничества в сфере сельского хозяйства и приветствует подписание протокола о распространении механизмов финансовой поддержки проектов сотрудничества в аграрной сфере, что будет способствовать росту взаимодействия и укреплению продовольственной безопасности в рамках ЕАЭС.