Հայաստանը մտադիր է բարեխղճորեն մասնակցել ԵԱՏՄ աշխատանքներին. Մհեր Գրիգորյան
Հայաստանը մտադիր է շարունակել բարեխղճորեն մասնակցել ԵԱՏՄ աշխատանքներին, Աստանայում այս մասին հայտարարել է ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը։
«Մենք բազմիցս վերահաստատել ենք Հայաստանի հանձնառությունը ԵԱՏՄ շրջանակներում փոխշահավետ համագործակցությանը՝ մեր երկրների և ամբողջ տարածաշրջանի համար տնտեսական կայունություն և կայուն տնտեսական զարգացում ապահովելու համար», - ասել է Գրիգորյանը։
Նա նշել է, որ Հայաստանը մեծ նշանակություն է տալիս գյուղատնտեսության ոլորտում համագործակցության զարգացմանը և ողջունում է գյուղատնտեսության ոլորտին համագործակցության նախագծերի ֆինանսական աջակցության մեխանիզմները տարածելու արձանագրության ստորագրմանը, որը կնպաստի համագործակցության աճին և ԵԱՏՄ շրջանակներում պարենային անվտանգության ամրապնդմանը։

Armenia intends to participate in the EAEU work in good faith – Mher Grigoryan
Armenian Dpeuty Prime Minister Mher Grigoryan stated in Astana that Armenia intends to continue participating in the work of the Eurasian Economic Union in good faith.
“We have repeatedly reaffirmed Armenia’s commitment to mutually beneficial cooperation within the EAEU to ensure economic stability and sustainable economic development for our countries and the entire region,” Grigoryan said.
He noted that Armenia attaches particular importance to the development of cooperation in the agricultural sector and welcomes the signing of a protocol expanding financial support mechanisms for cooperation projects in this field. According to him, this will contribute to the growth of cooperation and the strengthening of food security within the EAEU.