Մեր քաղաքացիների ամենամեծ ակնկալիքը խաղաղ, անվտանգ և արժանապատիվ կյանքն է. Ծառուկյան (Տեսանյութ)
«Այս օրերին տարբեր համայնքներում շփվում ենք մարդկանց հետ, լսում նրանց մտահոգություններն ու սպասումները։ Մարդկանց հուզող խնդիրները շատ են՝ բարձր գույքահարկ, ուսման վարձերի թանկացում, սոցիալական դժվարություններ և առօրյա բազմաթիվ հոգսեր, որոնք լուծման կարիք ունեն։
Մեր քաղաքացիների ամենամեծ ակնկալիքը խաղաղ, անվտանգ և արժանապատիվ կյանքն է, որտեղ յուրաքանչյուր մարդ հնարավորություն կունենա աշխատելու, արարելու և իր ընտանիքի ապագան կառուցելու սեփական երկրում։
Համոզված եմ, որ միասին կարող ենք հասնել այն դրական փոփոխություններին, որոնց սպասում են մեր քաղաքացիները»,-Facebook-ում գրել է Գագիկ Ծառուկյանը։

Самое большое ожидание наших граждан — мирная, безопасная и достойная жизнь: Царукян (видео)
«В эти дни мы встречаемся с людьми в разных общинах, выслушиваем их тревоги и ожидания. Проблем, волнующих граждан, немало: высокий налог на недвижимость, рост платы за обучение, социальные трудности и множество повседневных забот, которые требуют решения.
Самое большое ожидание наших граждан — мирная, безопасная и достойная жизнь, в которой каждый человек будет иметь возможность работать, созидать и строить будущее своей семьи в собственной стране.
Убеждён, что вместе мы сможем добиться тех позитивных изменений, которых ждут наши граждане», — написал Гагик Царукян на своей странице в Facebook.