Վազգեն Սաղաթելյանի տնային կալանքը վերացվեց
«Իմնեմնիմի» փոդքասթի համահեղինակ Վազգեն Սաղաթելյանի տնային կալանքը վերացվել է։ Այդ մասին փաստաբան Արսեն Բաբայանն է հայտնել։
«Վազգեն Սաղաթելյանի տնային կալանքը վերացվեց: Դատարանը կիրառեց վարչական հսկողություն խափանման միջոցը՝ արգելելով նրա հրապարակային խոսքը»,- նշել է փաստաբանը:
Հիշեցնենք՝ 2025 թ. նոյեմբերի 13-ին «Իմնեմնիմի» փոդքասթի համահեղինակներ Նարեկ Սամսոնյանն ու Վազգեն Սաղաթելյանը կալանավորվել էին։ Սամսոնյանին ու Սաղաթելյանին մեղադրանք էր առաջադրվել «խուլիգանության» հոդվածով՝ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի հաղորդման հիման վրա՝ այն դեպքում, երբ Սիմոնյանն էր նրանց հասցեին հրապարակայնորեն վիրավորական արտահայտություն թույլ տվել, իսկ Վազգեն Սաղաթելյանն ու Նարեկ Սամսոնյանը պատասխանել էին նրան։

Домашний арест Вазгена Сагателяна отменён
Домашний арест соавтора подкаста «Имнемними» Вазген Сагателян был отменён. Об этом сообщил его адвокат Арсен Бабаян.
«Домашний арест Вазгена Сагателяна отменён. Суд применил меру пресечения в виде административного надзора, запретив ему публичные выступления», — отметил адвокат.
Напомним, 13 ноября 2025 года соавторы подкаста «Имнемними» Нарек Самсонян и Вазген Сагателян были арестованы.
Им было предъявлено обвинение по статье «хулиганство» на основании заявления председателя Национального собрания Алена Симоняна. При этом, по утверждению стороны защиты, сам Симонян ранее публично допустил оскорбительные высказывания в их адрес, после чего Сагателян и Самсонян ответили ему.