«Հանգիստ եղեք, գազի ավելի էժան առաջարկներ կան». Խաչատուր Սուքիասյան
«Հանգիստ եղեք, այն գազից, որը վերջնական արդյունքում վաճառվում է սպառողին, ավելի էժան առաջարկներ վաղուց կան։ Ես հիմա չեմ կարող մանրամասներ ասել, որովհետև դա պաշտոնական տեղեկատվություն չէ։ Ինձ այլ երկրներից փոխանցել են, որ պատրաստ են Հայաստանին գազ մատակարարել ավելի շահավետ պայմաններով»,-այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասել է ՔՊ խմբակցության պատգամավոր, գործարար Խաչատուր Սուքիասյանը:
Նա ասել է, թե քանի որ ինքն իրավասություն չունի ավելին ասելու, փոխանցում է այն, ինչ լսել է իր ընկերներից։
«Ինձ հետ խոսելիս իմ ընկերներն  ասել են՝ մենք պատրաստ ենք, և ասեմ ձեզ՝ մի երկիր չէ»,-ասել է Սուքիասյանը:

«Не переживайте, есть предложения по более дешёвому газу»: Хачатур Сукиасян
«Не переживайте, уже давно существуют предложения по поставкам газа на более выгодных условиях, чем тот газ, который в конечном итоге продаётся потребителю. Сейчас я не могу раскрывать подробности, поскольку это неофициальная информация. Мне сообщили из других стран, что они готовы поставлять газ Армении на более выгодных условиях», — заявил в беседе с журналистами депутат фракции «Гражданский договор», предприниматель Хачатур Сукиасян.
Он отметил, что не уполномочен сообщать больше деталей и лишь передаёт то, что услышал от своих знакомых.
«В разговорах со мной мои друзья говорили: мы готовы. И скажу вам — речь идёт не об одной стране», — подчеркнул Сукиасян.