Փաշինյանը Պուտինին շնորհակալություն է հայտնել հավասարակշռված դիրքորոշումների և աջակցության համար
Տեղի է ունեցել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հեռախոսազրույցը Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ կառավարությունից:
ՌԴ նախագահը ՀՀ վարչապետին շնորհավորել է ծննդյան օրվա առիթով և բարեմաղթանքներ հղել։ Վարչապետ Փաշինյանը շնորհակալություն է հայտնել ՌԴ նախագահին՝ զանգի և շնորհավորանքի համար։
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել նաև երկկողմ և բազմակողմ օրակարգի ընթացիկ հարցերի շուրջ։
ՀՀ վարչապետը ՌԴ նախագահին շնորհակալություն է հայտնել տարընթերցումների առիթ տվող մի շարք հարցերի վերաբերյալ հավասարակշռված դիրքորոշումների, բարեկամական տոնայնության, ինչպես նաև աջակցության համար։

Pashinyan thanked Putin for balanced positions and support
Prime Minister Nikol Pashinyan had a telephone conversation with Russian President Vladimir Putin. The RA government reported this.
The Russian President congratulated the Armenian Prime Minister on his birthday and sent his best wishes. Prime Minister Pashinyan thanked the Russian President for the call and congratulations.
The interlocutors also exchanged views on current issues on the bilateral and multilateral agenda.
The RA Prime Minister thanked the Russian President for his balanced position, friendly tone, as well as support on a number of issues where differences of opinion have arisen.