Պարտվող իշխանությունը դիմելու է ցանկացած ստորության. պատրաստ պետք է լինենք ցանկացած սցենարի. Սուրենյանց
«Հանրայինի երեկվա բանավեճից հետո ստացել եմ գոհունակության, քաջալերանքի բազմաթիվ արձագանքներ, հեռախոսազանգեր:
Ես երեկ ավելին չեմ ասել, ինչն առկա է ԲՀԿ-ի քաղաքական օրակարգում, մեր քաղաքական թիմի խոսույթում, «Առաջարկ Հայաստանին» ծրագրում:
Հենց քաղաքական և ծրագրային հենքի վրա ենք մենք բացահայտել Նիկոլ Փաշինյանի թիմի՝ ՔՊ-ի քաղաքական սնանկությունը, սպառվածությունը:
Քաղաքական հարթության վրա ձախողված ՔՊ-ականները վերջին տասն օրվա ընթացքում անընդհատ ուղղակի կամ անուղղակի ժողովրդին սպառնում են ընտրությունների նախօրյակին ծրագրված ռեպրեսիաներով, այլանդակություններով:
Տպավորություն է, որ ռեպրեսիաների, այլանդակությունների «ծրագրավորման» կենտրոնը ՔՊ վարչությունը կամ խմբակցությունն են:
Քարոզարշավի վերջին շաբաթվա ընթացքում պարտվող իշխանությունը դիմելու է ցանկացած ստորության, հարամության ու մենք պատրաստ պետք է լինենք տարբեր սցենարների, պետք է դիմակայենք յուրաքանչյուր մարտահրավերի:
Սա ոչ միայն ԲՀԿ-ի, ընդդիմության, այլև մեր հասարակության կարևոր առաքելությունն է՝ ստորացման և նվաստացման, խեղճության այս ամոթալի էջը փակելու ճանապարհին:

«Власть, терпящая поражение, пойдет на любую подлость: нужно быть готовыми к любому сценарию» — Суренянц
Политолог Сурен Суренянц заявил, что после состоявшихся накануне теледебатов получил многочисленные отзывы и слова поддержки.
«В ходе вчерашних дебатов на Общественном телевидении я не сказал ничего сверх того, что уже содержится в политической повестке ППА, риторике нашей команды и программе "Предложение для Армении".
Именно на основе политических и программных аргументов нам удалось продемонстрировать политическое банкротство и исчерпанность команды Никола Пашиняна и партии "Гражданский договор".
Потерпев неудачу на политическом поле, представители "Гражданского договора" в последние десять дней постоянно — прямо или косвенно — угрожают обществу запланированными накануне выборов репрессиями и провокациями.
Создается впечатление, что центром "планирования" этих репрессий и неприглядных действий являются руководство и парламентская фракция партии власти.
В последнюю неделю избирательной кампании власть, теряющая позиции, будет готова пойти на любые низости и недобросовестные методы борьбы. Мы должны быть готовы к различным сценариям и способны противостоять любым вызовам.
Это важная миссия не только для ППА и оппозиции, но и для всего нашего общества на пути к тому, чтобы закрыть эту постыдную страницу унижения, беспомощности и деградации.