Մեզ պետք է նոր մոդելի պետություն՝ ժամանակակից, դինամիկ. Նարեկ Կարապետյան
«25 տարի է՝ ապրում եմ այս համայնքում։ Այս համայնքի յուրահատկությունն այն է, որ մարդիկ ամեն ինչ շուտ են հասկանում, ունեն իրավագիտակցություն»,- Երևանի Արաբկիր համայնքի բնակիչների հետ հանդիպմանն ասաց «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը։
«Արաբկիրի ժողովրդին ասֆալտով, դատարկ բառերով չես զարմացնի, Արաբկիրի ժողովուրդը փոքրիկ խմբակի իշխանության գալուց ընդամենը 2 տարի հետո հասկացավ՝ ովքեր են այդ մարդիկ, ու Հայաստանում առաջիններից նրանց մերժեց հենց Արաբկիրը՝ 2021-ին, որովհետև փորձ ունեն, գիտեն՝ ով է սուտասան, ով՝ ոչ»,- ասաց Նարեկ Կարապետյանը։
Դիմելով արաբկիրցիներին՝ Կարապետյանը շեշտեց՝ նրանք արժանի են ուժեղ քաղաք, ուժեղ ղեկավար ունենալուն։
«Մենք պետք է մեր երկրում փոփոխություններ անենք, որ մեր երեխաները չառերեսվեն այն խնդիրներին, որոնց մենք ենք առերեսվել, չտեսնեն այն խնդիրները, որոնք մենք տեսանք՝ վերջին տարիների ընթացքում
Մենք պետք է ամեն ինչ անենք, որ մյուս սերունդը լրիվ ուրիշ երկրում, ուրիշ միջավայրում ապրի»,- ասաց Կարապետյանը։
Նա հավելեց՝ եթե ուզում ենք, որ մեր երեխաները չտեսնեն այն դժվարությունները, որոնք մենք տեսանք, ապա պետք է երկրի մոդելը փոխենք.
«Եթե մենակ ասֆալտ անելն է մեր հույսը, մենք 100 տարի հետո էլ լավ չենք ապրելու։
Մեզ պետք է նոր մոդելի պետություն՝ ժամանակակից, դինամիկ, որ տարածաշրջանի երկրներն էլ մեզնից օրինակ վերցնեն»։

Нам нужно государство новой модели — современное и динамичное: Нарек Карапетян
«Я живу в этом районе уже 25 лет. Его особенность в том, что люди здесь быстро во всём разбираются и обладают высоким уровнем правосознания», — заявил член совета партии «Сильная Армения» Нарек Карапетян на встрече с жителями ереванского района Арабкир.
«Жителей Арабкира не удивишь асфальтом или пустыми словами. Уже спустя два года после прихода к власти маленькой группы арабкирцы поняли, кто они такие. Именно Арабкир одним из первых в Армении отверг их в 2021 году, потому что у людей есть опыт, и они понимают, кто говорит правду, а кто лжёт», — сказал Карапетян.
Обращаясь к жителям района, он подчеркнул, что они заслуживают сильного города и сильного руководителя.
«Мы должны изменить нашу страну, чтобы наши дети не сталкивались с теми проблемами, с которыми столкнулись мы, не переживали того, что пришлось пережить нам в последние годы.
Мы должны сделать всё, чтобы следующее поколение жило в совершенно другой стране и в совершенно иной среде», — отметил Карапетян.
По его словам, если общество хочет, чтобы дети не сталкивались с теми трудностями, которые выпали на долю нынешнего поколения, необходимо изменить саму модель государства.
«Если наша единственная надежда — это укладка асфальта, то и через сто лет мы не будем жить хорошо.
Нам нужно государство новой модели — современное, динамичное, такое, чтобы страны региона брали с нас пример», — заявил он.