Նախընտրական աղմուկի մեջ հաճախ ստվերվում է ամենակարևորը՝ բովանդակային և կառուցողական խոսքը
Մինչև խորհրդարանական ընտրությունները մնացել է ընդամենը մի քանի օր։ Ցավոք, նախընտրական աղմուկի մեջ հաճախ ստվերվում է ամենակարևորը՝ բովանդակային և կառուցողական խոսքը, գրել է ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի մամուլի խոսնակ Իվետա Տոնոյանը։
«Այս պայմաններում ցանկանում եմ ևս մեկ անգամ հիշեցնել, որ «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունն այս ընտրություններին մասնակցում է հստակ ծրագրով և քաղաքացիների առջև ստանձնած կոնկրետ պարտավորություններով։
«Առաջարկ Հայաստանին» ծրագրում ներառված են այնպիսի առաջնահերթություններ, որոնց իրականացումը կարող է Հայաստանի համար բացել տնտեսական զարգացման, սոցիալական արդարության և բարեկեցության նոր էջ։
Մեր առաջարկները հստակ են․
* ամսական կենսաթոշակի նվազագույն չափը համապատասխանեցնել նվազագույն կենսապահովման զամբյուղին՝ 2027թ․–ից փուլային տարբերակով այն դարձնելով 100.000 դրամ
* առաջիկա երկու տարիների ընթացքում նվազագույն աշխատավարձը փուլային տարբերակով դարձնել 150.000 դրամ
* ապահովել անվճար և հասանելի կրթություն,
* ունենալ անվճար և որակյալ առողջապահություն,
*վերացնել Երևան քաղաքի առջև ծառացած խնդիրները,
*կրկնակի անգամ նվազեցնել գույքահարկը
* իրականացնել համաներում,
* բացառել բանկային ռեկետը և իրականացնել մինչև 3 միլիոն դրամ վարկերի համաներում։
Մենք համոզված ենք, որ Հայաստանի քաղաքացին արժանի է ոչ թե դատարկ խոստումների և քաղաքական աղմուկի, այլ իրական լուծումների, որոնք կբարելավեն մարդկանց առօրյան և կստեղծեն ավելի ապահով ու բարեկեցիկ ապագա։

В предвыборном шуме часто остаётся в тени самое важное — содержательный и конструктивный разговор
До парламентских выборов остаётся всего несколько дней. К сожалению, в предвыборном шуме часто остаётся в тени самое важное — содержательный и конструктивный разговор. Об этом написала пресс-секретарь председателя партии «Процветающая Армения» Ивета Тоноян.
«В этих условиях хочу ещё раз напомнить, что партия «Процветающая Армения» участвует в этих выборах с чёткой программой и конкретными обязательствами перед гражданами.
В программе «Предложение для Армении» представлены приоритеты, реализация которых может открыть для страны новую страницу экономического развития, социальной справедливости и благосостояния.
Наши предложения конкретны:
- привести минимальный размер ежемесячной пенсии в соответствие с минимальной потребительской корзиной, поэтапно доведя её с 2027 года до 100 000 драмов;
- в течение ближайших двух лет поэтапно повысить минимальную заработную плату до 150 000 драмов;
- обеспечить бесплатное и доступное образование;
- обеспечить бесплатное и качественное здравоохранение;
- решить проблемы, стоящие перед городом Ереваном;
- вдвое снизить налог на имущество;
- провести амнистию;
- исключить банковский рэкет и провести амнистию по кредитам на сумму до 3 миллионов драмов.
Мы убеждены, что гражданин Армении заслуживает не пустых обещаний и политического шума, а реальных решений, которые улучшат повседневную жизнь людей и создадут более безопасное и благополучное будущее.