Հայաստանի և Լատվիայի ԱԳ նախարարներն անդրադարձել են ժողովրդավարական գործընթացները թիրախավորող հիբրիդային տարատեսակ գործողություններին
02/06/2026 14:43
Հունիսի 2-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Լատվիայի ԱԳ  նախարար Բայբա Բրաժեի հետ:
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի և Լատվիայի միջև երկկողմ գործընկերության շարունակական ամրապնդման հարցեր: Կարևորվել է տնտեսական ոլորտում փոխգործակցության ակտիվացումը՝ հաշվի առնելով քաղաքական մակարդակում այդ հարցում արտահայտված պատրաստակամությունը:
Արարատ Միրզոյանը և Բայբա Բրաժեն մտքեր են փոխանակել ՀՀ-ԵՄ գործընկերության ռազմավարական օրակարգի իրականացման ուղղությամբ աշխատանքներին:
Հայաստանի և Լատվիայի ԱԳ նախարարներն անդրադարձ են կատարել ժողովրդավարական գործընթացները թիրախավորող հիբրիդային տարատեսակ գործողություններին և դրանց արդյունավետ հակազդմանը:

Главы МИД Армении и Латвии обсудили гибридные действия, направленные на подрыв демократических процессов
02/06/2026 14:57
Министр иностранных дел Республики Армения Арарат Мирзоян провел телефонный разговор со своей латвийской коллегой Байбой Браже.
Как сообщает МИД Армении, собеседники обсудили вопросы, связанные с дальнейшим укреплением двустороннего партнерства между Арменией и Латвией. Особое внимание было уделено интенсификации сотрудничества в экономической сфере с учетом выраженной на политическом уровне готовности в этом отношении.
Арарат Мирзоян и Байба Браже обменялись мнениями о работе по реализации стратегической повестки партнерства Армения-ЕС.
Министры иностранных дел Армении и Латвии затронули тему различных гибридных действий, направленных против демократических процессов, и эффективные способы противодействия им.