Կանգնած ենք ճակատագրական ընտրության առաջ՝ կամ պաշտպանում ենք մեր ինքնությունը, պետականությունը, կամ կորցնում ենք դարերով ու սերունդներով պահածը. Վարդևանյան (Տեսանյութ)
03/06/2026 21:10
Հայ ժողովուրդն այս պահին ճակատագրական ընտրության առաջ է կանգնած, «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության նախընտրական հանրահավաքի ժամանակ հայտարարեց կուսակցության անդամ Արամ Վարդևանյանը։
Նա նշեց՝ մի քանի օրից որոշվելու է ժողովրդի ու հայրենիքի ճակատագիրը։ Վարդևանյանը ներկայացրեց նաև, թե ինչի միջև է անհրաժեշտ ընտրություն կատարել՝ Հայաստանը հայկական պահելու համար։
«Այսօր մենք կանգնած ենք ճակատագրական ընտրության առաջ՝ կամ պաշտպանում ենք մեր ինքնությունը, պետականությունը, արժեքները, կամ կորցնում ենք այն, ինչը սերունդներով պահել ենք։
Դրա համար ասում  ենք՝ ստի, նվաստացման, Ադրբեջանի ցանկացած պահանջի առաջ դեմ առնել չկարողանալու դարաշրջանը թողնում ենք անցյալում և բացում ենք նոր դարաշարջան ու ասում՝ այո՛ փոփոխություններին»։

«Мы стоим перед судьбоносным выбором: либо защитим свою идентичность и государственность, либо потеряем то, что сохраняли веками» — Вардеванян (видео)
Армянский народ сегодня стоит перед судьбоносным выбором. Об этом во время предвыборного митинга партии «Сильная Армения» заявил член партии Арам Вардеванян.
По его словам, уже через несколько дней решится судьба народа и страны. Вардеванян также обозначил, между какими вариантами, по его мнению, предстоит сделать выбор для сохранения государства армянским.
«Сегодня мы стоим перед судьбоносным выбором: либо мы защищаем свою идентичность, государственность и ценности, либо теряем то, что сохраняли на протяжении многих поколений.
Поэтому мы говорим: эпоха лжи, унижения и неспособности противостоять любым требованиям Азербайджана должна остаться в прошлом. Мы открываем новую эпоху и говорим: да — переменам», — заявил Вардеванян.