Գագիկ Ծառուկյանը չի մասնակցի Հանրայինի բանավեճին․ ԲՀԿ-ն հանրահավաք է անցկացնում Ազատության հրապարակում
04/06/2026 15:52
Պատասխանելով բազմաթիվ լրատվամիջոցների կողմից ստացված զանգերին՝ տեղեկացնում եմ, որ «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանն այսօր չի մասնակցելու Հանրային հեռուստաընկերության կողմից կազմակերպվող կուսակցությունների առաջին համարների բանավեճին, հայտնում է ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի մամուլի խոսնակ Իվետա Տոնոյանը։
«Այսօր «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունն Ազատության հրապարակում անցկացնելու է մեծ հանրահավաք և հանդիպում մեր ընտրողների, մեր հայրենակիցների հետ։ Գագիկ Ծառուկյանը նախընտրել է այդ կարևոր օրը լինել ժողովրդի կողքին, անմիջական շփում ունենալ քաղաքացիների հետ, ներկայացնել կուսակցության ծրագրերը, տեսլականն ու առաջարկվող լուծումները, լսել մարդկանց հուզող խնդիրներն ու հարցերը։
Սրանից զատ, բանավեճի մասնակիցներից առնվազն մեկը ամբողջ քարոզարշավի ընթացքում խուսափել է բովանդակային քննարկումից, առաջնորդվել է վիրավորանքների ու մեղադրանքների բառապաշարով եւ հենց այդ պատճառով էլ Գագիկ Ծառուկյանն իր ասելիքն այսօր երեկոյան ուղիղ կասի մեր հայրենակիցներին։ Սիրով հրավիրում ենք բոլոր քաղաքացիներին մասնակցելու Ազատության հրապարակում կայանալիք հանրահավաքին։

Гагик Царукян не примет участия в дебатах на Общественном телевидении: ППА проводит митинг на площади Свободы
04/06/2026 16:12
Председатель партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян не будет участвовать в дебатах лидеров партий, организованных Общественным телевидением Армении. Об этом сообщила пресс-секретарь политика Ивета Тоноян.
«Сегодня партия «Процветающая Армения» проведёт на площади Свободы масштабный митинг и встречу с нашими избирателями и соотечественниками. Гагик Царукян предпочёл в этот важный день быть рядом с народом, напрямую общаться с гражданами, представить программу партии, её видение и предлагаемые решения, а также выслушать волнующие людей проблемы и вопросы.
Кроме того, как минимум один из участников дебатов на протяжении всей предвыборной кампании уклонялся от содержательной дискуссии, предпочитая язык оскорблений и обвинений. Именно поэтому сегодня вечером Гагик Царукян напрямую обратится к нашим соотечественникам.