Հայաստանն արժանի է ունենալու խոսքի տեր, պատասխանատու և հաշվետու իշխանություն․ Արման Թաթոյան (Տեսանյութ)
04/06/2026 18:17
Հունիսի 7-ի ընտրությունները պատմական են մեր պետության ու ժողովրդի համար։ Մենք չպետք է թույլ տանք, որ Բաքվում, Մոսկվայում, Բրյուսելում կամ Վաշինգտոնում որոշեն, թե Հայաստանում ով պետք է լինի ղեկավար և իշխանություն: Այս որոշումը պետք է կայացնեն Երևանը, Գորիսը, Վանաձորը, Գյումրին, Մարտունին, մեր մյուս քաղաքներն ու գյուղերը։  Այս մասին իր ուղերձում ասել է «Միասնության թևեր» կուսակցության վարչապետի թեկնածու Արման Թաթոյանը:
Նա նշել է, որ վարչապետի պաշտոնին առաջադրվելու երեք նպատակ ունի՝  հաստատել խաղաղություն, արդարություն և զարգացնել տնտեսությունը։
Անդրադառնալով վերջին օրերին համացանցում տարածված ապատեղեկատվությանը՝ «Միասնության թևերի» վարչապետի թեկնածուն բացատրել է, որ ագրեսիվ թիրախավորման պատճառը կուսակցության աճող վարկանիշն է և ներկայությունն ապագա խորհրդարանում։
Արման Թաթոյանը ևս մեկ անգամ հիշեցրել է «Միասնության թևերի» «կարմիր գծերի» մասին։
«Հայտարարում եմ միանշանակ՝ մենք Նիկոլ Փաշինյանին վարչապետ չենք ընտրելու և որևէ պարագայում չենք ընդունելու, որ «»Քաղաքացիական պայմանագիրը» Հայաստանում դառնա իշխանություն։ Նույնքան հստակ է նաև, որ վարչապետ չենք ընտրելու Ռոբերտ Քոչարյանին։ Իսկ Սամվել Կարապետյանը չի կարող զբաղեցնել այդ պաշտոնը սահմանադրական արգելքների պատճառով։ Հստակ է նաև մեկ այլ բան. չի լինելու իրավիճակ, երբ մեր պատճառով իշխանափոխությունը տապալվի»,- հայտարարել է Արման Թաթոյանը։
Նա նաև խոսել է անցած մասնագիտական ուղու մասին՝ հիշեցնելով, որ իր գործունեությամբ ապացուցել է՝ կարող է պաշտպանել Հայաստանի ազգային շահերը և քաղաքացու իրավունքներն ամբողջ աշխարհում։
«Այսօր հանձն եմ առնում պաշտպանել Հայաստանի Հանրապետության իրավունքներն ու շահերը։ Հայաստանն ու հայ ժողովուրդն արժանի են ունենալու խոսքի տեր, պատասխանատու և հաշվետու իշխանություն։ Ընտրեք նրան, ով երբեք ձեզ չի խաբել, չի հարստացել ժողովրդի հաշվին և իր նաշխատանքը նվիրել է  մարդկանց ծառայելուն։
Հունիսի 7-ին գնացե՛ք ընտրության, ընտրե՛ք 6-ին, որ արդարությունը բերեք ձեր կյանք, որ վերջապես արդարություն հաստատենք մեր երկրում»,- հայտարարել է «Միասնության թևեր» կուսակցության վարչապետի թեկնածուն։

Армения заслуживает власть, которая держит слово и несёт ответственность — Арман Татоян
Арман Татоян заявил, что предстоящие выборы 7 июня имеют историческое значение для государства и народа.
В своём обращении кандидат в премьер-министры от партии «Крылья единства» отметил, что граждане Армении не должны допустить, чтобы решения о руководстве страны принимались за её пределами — в Баку, Москве, Брюсселе или Вашингтоне. По его словам, эти решения должны приниматься в Ереване, Гюмри, Ванадзоре и других городах и регионах страны.
Татоян подчеркнул, что его цели как кандидата в премьер-министры заключаются в установлении мира, обеспечении справедливости и развитии экономики.
Он также прокомментировал распространяемую в интернете дезинформацию, заявив, что подобные атаки связаны с ростом рейтинга партии и её возможным присутствием в будущем парламенте.
Политик напомнил о «красных линиях» своей политической силы, заявив:
«Мы однозначно не будем выбирать премьер-министром Никола Пашиняна и не допустим, чтобы партия "Гражданский договор" пришла к власти. Также исключён выбор Роберта Кочаряна. Самвел Карапетян не может занимать эту должность по конституционным ограничениям. Также не будет ситуации, при которой из-за нас будет сорвана смена власти», — заявил Татоян.
Он добавил, что его профессиональный путь доказал способность защищать национальные интересы Армении и права граждан.
«Армения и армянский народ заслуживают власти, которая держит слово, несёт ответственность и отчитывается перед обществом. Выберите того, кто никогда не обманывал, не обогащался за счёт народа и посвятил свою работу служению людям», — сказал он.
Татоян также призвал граждан принять участие в голосовании 7 июня и выбрать номер «6», чтобы, по его словам, обеспечить установление справедливости в стране.