«Հանրապետություն» կուսակցությունը ԿԸՀ հայց է ներկայացրել՝ «Ուժեղ Հայաստանի» ընտրացուցակի գրանցումն ուժը կորցրած ճանաչելու պահանջով
05/06/2026 17:53
«Հանրապետություն» կուսակցությունն այսօր դիմում  է ներկայացրել Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով՝ «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցությունների դաշինքի ընտրական ցուցակի գրանցումը ուժը կորցրած ճանաչելու պահանջով։
Ընտրություններին մասնակցող քաղաքական ուժերի ցուցակների առաջին համարների նախընտրական հեռուստաբանավեճի ժամանակ Նիկոլ Փաշինյանն էր կոչ արել այդ հարցով դիմել ԿԸՀ։ Բանավեճը երեկ երեկոյան էր կայացել։

Партия «Республика» подала иск в ЦИК с требованием признать регистрацию избирательного списка «Сильной Армении» недействительной
05/06/2026 18:00
Сегодня партия «Республика» подала заявление в Центральную избирательную комиссию с требованием признать недействительной регистрацию избирательного списка блока «Сильная Армения».
Во время предвыборных теледебатов первых номеров политических сил, участвующих в выборах, Никол Пашинян призвал обратиться в ЦИК по данному вопросу. Дебаты состоялись вчера вечером.