Սամվել Կարապետյանը խոստանում է անվճար էլեկտրաէներգիա և ջուր՝ անապահով ընտանիքների համար
Երեկվա բանավեճի քաղաքական հարցերի ու այդ մեկ անձի ստեղծած աղմուկի մեջ աննկատ մնաց այս չափազանց կարևոր տեղեկությունը` Հայաստանի հաջորդ վարչապետ Սամվել Կարապետյանը Հայաստանում անապահով ընտանիքների համար էլեկտրաէներգիան և ջուրն անվճար կդարձնի, գրել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության մամուլի խոսնակ Մարիաննա Ղահրամանյանը։
«Սոցիալապես խոցելի այս շերտի համար աջակցության այս նախաձեռնությունը կիրականացվի «Աղքատության հաղթահարման» պետական հիմնադրամի շրջանակներում։
Հիշեցնեմ, նույն հիմնադրամի միջոցներով ծայրահեղ աղքատ ընտանիքները կստանան ամսական 150 000-ական դրամ աջակցություն։ Այս հեղափոխական ծրագրերով Հայաստանի հաջորդ վարչապետ Սամվել Կարապետյանը վերջ կդնի ծայրահեղ աղքատությանը մեր երկրում ու կլուծի խնդիրը, որը տասնամյակներ չի լուծվել։
Այսօր Հայաստանում 660 հազար մարդ աղքատ է, որից մոտ 200 հազարը երեխաներ են։ Շուրջ 30 հազար մարդ գնտվում է ծայրահեղ աղքատության շեմին։ Այս ծրագրերով Հայաստանում կարճ ժամանակահատվածվում վերացվելու է ծայրահեղ աղքատությունը, իսկ երկրում աղքատության հաղթահարումը, ինչպես նշել է Սամվել Կարապետյանը, լինելու է իր պատվի հարցը։ Ուժեղ Հայաստանում չի՜ լինելու հացի խնդիր ունեցող մարդ։ Ուժեղ Հայաստան լինելու՜ է»։

Самвел Карапетян обещает бесплатные электроэнергию и воду для малообеспеченных семей
На фоне политических вопросов вчерашних дебатов и шума, вызванного одним человеком, незамеченной осталась эта крайне важная информация: будущий премьер-министр Армении Самвел Карапетян сделает электроэнергию и водоснабжение бесплатными для малообеспеченных семей в Армении, написала пресс-секретарь партии «Сильная Армения» Марианна Каграманян.
«Эта инициатива по поддержке социально уязвимых слоёв населения будет реализована в рамках государственного фонда "Преодоление бедности".
Напомню, что за счёт средств того же фонда семьи, находящиеся в состоянии крайней бедности, будут получать ежемесячную помощь в размере 150 тысяч драмов.
Благодаря этим революционным программам будущий премьер-министр Армении Самвел Карапетян положит конец крайней бедности в нашей стране и решит проблему, которая не находила решения на протяжении десятилетий.
Сегодня в Армении насчитывается 660 тысяч бедных, из которых около 200 тысяч — дети. Порядка 30 тысяч человек находятся за чертой крайней бедности.
Реализация этих программ позволит в короткие сроки ликвидировать крайнюю бедность в Армении, а преодоление бедности в стране, как отмечал Самвел Карапетян, станет для него вопросом чести.
В сильной Армении не будет людей, испытывающих нехватку хлеба. Сильная Армения будет!» — говорится в публикации.