Վարժական հավաքի մասնակիցներն իրենց արդեն կալանավորի կարգավիճակում են զգում
Վարժական հավաքները պատժի ու շանտաժի գործիքից հետո վերածել են ծամոնի, նկատում է ԱԺ պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։
Նա գրել է․ «Լռության օրով ողջ ուժային համակարգը իշխանական քարոզչական գծի սպասարկման մեջ է՝ հաղորդագրությունների տարափով։
Կլինի՞ ես մի 20 հոգու փոխարեն վարժական հավաքի գնամ, միայն թե այս շրիշակի մակարդակի շահարկումներին վերջ տրվի։
Վարժական հավաքի մասնակիցներն իրենց արդեն կալանավորի կարգավիճակում են զգում»։
Հիշեցնենք, որ դատախազությունն այսօր հայտարարություն է տարածել՝ զգուշացնելով, որ վարժական հավաքից խուսափելը հանցագործություն է։ Այն պատժվում է 1-3 տարի ժամկետով ազատազրկմամբ։

Участники учебных сборов уже чувствуют себя в статусе заключённых — Тигран Абрамян
После того как учебные сборы использовались как инструмент наказания и шантажа, теперь их превратили в предмет постоянных спекуляций, считает депутат Национального собрания Армении Тигран Абраамян.
«В день тишины вся силовая система занята обслуживанием пропагандистской линии власти, обрушивая на общество поток сообщений.
Может, мне самому сходить на учебные сборы вместо этих двадцати человек, лишь бы прекратились эти спекуляции столь низкого уровня?
Участники учебных сборов уже чувствуют себя в статусе заключённых».
Напомним, что сегодня прокуратура распространила заявление, предупредив, что уклонение от участия в учебных сборах является уголовным преступлением.