Հակակոռուպցիոն կոմիտեն դիմել է դատախազություն՝ պատգամավորի թեկնածու Դավիթ Ղազինյանին անձեռնմխելիությունից զրկելու նպատակով ԿԸՀ միջնորդություն ներկայացնելու համար
Հակակոռուպցիոն կոմիտեից հաղորդագրություն են տարածել՝ նշելով.
«Հակակոռուպցիոն կոմիտեն դիմել է ՀՀ գլխավոր դատախազություն՝ պատգամավորի թեկնածու գրանցված Դ. Ղ.-ին անձեռնմխելիությունից զրկելու նպատակով ԿԸՀ միջնորդություն ներկայացնելու համար։
ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեի ծառայողների կողմից իրականացված միջոցառումների արդյունքում փաստական տվյալներ են ստացվել այն մասին, որ «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության Երևանի Արաբկիր վարչական շրջանի գրասենյակում որպես պատասխանատու նշանակված անձինք, ինչպես նաև նույն կուսակցության պատգամավորի թեկնածու գրանցված Դ. Ղ.-ն, կուսակցության համակիրների և նրանց հետ համագործակցող մի խումբ անձանց հետ նախնական համաձայնությամբ ընտրողներին խոստացել, ինչպես նաև տվել են ընտրակաշառք:
Դեպքի առթիվ ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ, ձերբակալվել են մի շարք անձինք, կատարվել են խուզարկություններ և վարութային այլ գործողություններ»։

Антикоррупционный комитет обратился в прокуратуру для инициирования процедуры лишения неприкосновенности кандидата в депутаты Давида Газиняна
Антикоррупционный комитет Армении распространил заявление, в котором сообщил:
«Антикоррупционный комитет обратился в Генеральную прокуратуру Республики Армения с целью внесения в Центральную избирательную комиссию ходатайства о лишении неприкосновенности зарегистрированного кандидата в депутаты Д. Г.
В результате мероприятий, проведённых сотрудниками Антикоррупционного комитета, были получены фактические данные о том, что лица, назначенные ответственными в офисе партии «Сильная Армения» в административном районе Арабкир города Еревана, а также зарегистрированный кандидатом в депутаты Д. Г., действуя по предварительному сговору со сторонниками партии и группой сотрудничающих с ними лиц, обещали и передавали избирателям взятки за голосование.
По данному факту в Антикоррупционном комитете возбуждено уголовное производство. Задержан ряд лиц, проведены обыски и иные процессуальные действия».