Քվեարկեցի հանուն մեծ փոփոխության ու վերակառուցվող Հայաստանի. Նարեկ Կարապետյան (Տեսանյութ)
Քվեարկեցի հանուն մեծ փոփոխության, վերակառուցվող Հայաստանի, որտեղ հայերը հիմնականում զբաղված են իրենց երկիրը վերակառուցելով, ոչ թե իրենց վատություն անելով, կռվելով, հակադրվելով, քվեարկելուց հետո լրագրողներին ասաց «Ուժեղ Հայաստան» դաշինքի ընտրական ցուցակը գլխավորող Նարեկ Կարապետյանը։
«Պետք է սկսել միասին երկիրը դարձնել զարգացող երկիր, ոչ թե հակադրություններով զբաղվել ու կյանքը դժվարացնել։ Պետք է ստեղծենք այնպիսի ուժեղ երկիր, որ մյուս սերունդներն էլ ավելի ուժեղացնեն, ոչ թե նույն խնդրի առաջ կանգնեն»,-հայտարարեց Կարապետյանը։
Նա դիմեց քաղաքացիներին՝ կոչ անելով մասնակցել ընտրություններին և անպայման և մեծ փոփոխություններ բերել։

Проголосовал за большие перемены и возрождающуюся Армению — Нарек Карапетян (видео)
Я проголосовал за большие перемены, за возрождающуюся Армению, где люди в первую очередь заняты развитием и восстановлением своей страны, а не взаимными конфликтами, противостоянием и нанесением вреда друг другу. Об этом после голосования заявил журналистам лидер избирательного списка блока «Сильная Армения» Нарек Карапетян.
«Необходимо вместе начать превращать страну в развивающееся государство, а не заниматься противостоянием и усложнять жизнь друг другу. Мы должны создать настолько сильную страну, чтобы следующие поколения могли сделать её ещё сильнее, а не сталкивались с теми же проблемами», — заявил Карапетян.
Он также обратился к гражданам с призывом принять участие в выборах и внести свой вклад в проведение масштабных перемен.