«Եթե Փաշինյանը չգնա, շատ վատ է ավարտվելու». Քոչարյանը քվեարկեց
«Հայաստան» դաշինքի վարչապետի թեկնածու Ռոբերտ Քոչարյանը կնոջ՝ Բելլա Քոչարյանի հետ քվեարկություն կատարեց Երևանի 7/3 ընտրատեղամասում։
«Քվեարկել եմ հանուն Հայաստանի՝ ազգային ինքնության, պաշտպանված, անվտանգ, բարեկեցիկ երկրի»,-քվեարկությունից հետո լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց Քոչարյանը։
Նա ընդդիմության շանսերը բարձր գնահատեց. «Իսկապես ռադիկալ փոփոխություններ լինելու են։ Անցած անգամ, ուղղակի, մեր մանդատները բավարար չէին նպատակի հասնելու համար և եղել ենք ընդդիմություն, պայքարել ենք, ոչ մի տեղ չենք նահանջել»։
2-րդ նախագահը վստահեցրեց՝ երկրում բոլոր քաղաքացիները գաղտնալսվում են. «Եթե հաշտ եք այդ մտքի հետ, եթե ուրիշները հաշտ են այդ մտքի հետ, թող քվեարկեն այն ուժի համար, որը այս մթնոլորտը ստեղծեց։
Տեղաշոր են մտնում, խոհանոց են մտնում. խայտառակություն էր, այսպիսի բան չեմ հիշում, որ հարյուրավոր ընդդիմադիրների վրա քրեական գործեր, տնային կալանքներ լինեն»։
Վերահաստատեց՝ իրենց ձայները կտան ամենաշատ քվե ստացած ընդդիմադիր քաղաքական ուժի թեկնածուին։
Ռոբերտ Քոչարյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե արդյոք Փաշինյանը հանգիստ կհեռանա՞, եթե ժողովուրդը որոշի, ասաց. «Եթե չգնա, շատ վատ է ավարտվելու»։

Роберт Кочарян: если Пашинян не уйдёт, всё закончится очень плохо
Кандидат на пост премьер-министра от блока «Армения» Роберт Кочарян вместе с супругой Беллой Кочарян проголосовал на избирательном участке №7/3 в Ереване.
После голосования он заявил журналистам, что сделал выбор в пользу Армении — её национальной идентичности, безопасности и благополучия.
«Я проголосовал за Армению — за страну с национальной идентичностью, защищённую, безопасную и благополучную», — сказал Кочарян.
Он высоко оценил шансы оппозиции, заявив, что в стране возможны радикальные изменения.
«На этот раз действительно будут радикальные перемены. В прошлый раз наши мандаты были недостаточны для достижения цели, и мы остались в оппозиции, но продолжали борьбу и нигде не отступали», — отметил он.
По словам второго президента, все граждане в стране подвергаются прослушиванию.
«Если вы согласны с этим, если другие согласны, пусть голосуют за ту силу, которая создала эту атмосферу», — заявил Кочарян.
Он также раскритиковал ситуацию с уголовными делами и домашними арестами в отношении оппозиционеров, назвав её «позорной».
Кочарян подтвердил, что они отдадут свои голоса за кандидата от оппозиционной политической силы, получившего наибольшее количество голосов.
Отвечая на вопрос о том, спокойно ли Никол Пашинян покинет пост, если этого потребует народ, Кочарян заявил: