27/7 ընտրատեղամասում ԲՀԿ-ն ստացել է 77 ձայն, ԿԸՀ կայքում նշված է 1 ձայն. Իվետա Տոնոյանը փաստեր է հրապարակել
08/06/2026 16:16
ԲՀԿ-ն շարունակում է տարբեր ընտրատեղամասերի հետ կապված նորանոր արձանագրումներ կատարել և առաջիկայում հանդես կգա համապատասխան թարմացումներով, այս մասին հայտարարել է կուսակցության մամուլի խոսնակ Իվետա Տոնոյանը։
«Մի քանի ժամ առաջ տեղեկացրել էի, որ ԲՀԿ-ն մի շարք ընտրատեղամասերում սկսել է վերահաշվարկի գործընթաց: Տարբեր տեղամասերից ստացված տեղեկատվության համադրմամբ արձանագրել ենք հետևյալ պատկերը՝
▪️ 27/7 ընտրատեղամասում հանձնաժողովի արձանագրության համաձայն՝ «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը ստացել է 77 ձայն, մինչդեռ ԿԸՀ կայքում նշված է 1 ձայն։
▪️ 12/20 ընտրատեղամասում արձանագրության համաձայն՝ ԲՀԿ-ի օգտին քվեարկել է 26 ընտրող, իսկ ԿԸՀ կայքում նշված է 1 ձայն։
▪️ 27/26 ընտրատեղամասում արձանագրության համաձայն՝ ԲՀԿ-ն ստացել է 19 ձայն, ԿԸՀ կայքում՝ 3 ձայն։
▪️ 37/53 ընտրատեղամասում արձանագրության համաձայն՝ ԲՀԿ-ն ստացել է 7 ձայն, ԿԸՀ կայքում՝ 4 ձայն։
Սրանք անհերքելի փաստեր են, յուրաքանչյուր ոք կարող է ԿԸՀ-ի կայքում տեսնել այս անհամապատասխանությունները: Փաստերն աշխատանքային ռեժիմով ներկայացվել են ԿԸՀ, և տվյալները փոփոխման փուլում են: Մենք շարունակում ենք տարբեր ընտրատեղամասերի հետ կապված նորանոր արձանագրումներ կատարել և առաջիկայում հանդես կգանք համապատասխան թարմացումներով»,- նշել է Տոնոյանը։

На участке 27/7 партия «Процветающая Армения» получила 77 голосов, однако на сайте ЦИК указан 1 голос — Ивета Тоноян опубликовала факты
08/06/2026 16:23
Партия «Процветающая Армения» продолжает фиксировать новые нарушения и несоответствия, связанные с результатами на различных избирательных участках, и в ближайшее время представит дополнительные данные. Об этом заявила пресс-секретарь партии Ивета Тоноян.
«Несколько часов назад я сообщала, что партия «Процветающая Армения» начала процесс пересчёта голосов на ряде избирательных участков. В результате сопоставления информации, поступившей с разных участков, нами зафиксирована следующая картина:
▪️ На участке №27/7, согласно протоколу участковой комиссии, партия «Процветающая Армения» получила 77 голосов, тогда как на сайте ЦИК указано лишь 1 голос.
▪️ На участке №12/20, согласно протоколу, за партию проголосовали 26 избирателей, тогда как на сайте ЦИК также указан 1 голос.
▪️ На участке №27/26 по протоколу партия получила 19 голосов, а на сайте ЦИК отражены 3 голоса.
▪️ На участке №37/53 по протоколу партия получила 7 голосов, тогда как на сайте ЦИК указаны 4 голоса.
Это неопровержимые факты. Любой желающий может проверить эти расхождения на сайте Центральной избирательной комиссии. Представленные материалы уже направлены в ЦИК, и данные находятся на этапе корректировки.
Мы продолжаем фиксировать новые случаи по различным избирательным участкам и в ближайшее время выступим с дополнительными обновлениями», — отметила Тоноян.