«Մի՛ անհանգստացեք, նրանք չեն ունենալու իրենց երազած հաղթանակը». Սամվել Կարապետյանը՝ ՔՊ-ի մասին
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ և վարչապետի թեկնածու Սամվել Կարապետյանը հրատապ հայտարարությամբ հանդես եկավ։ Դիմելով հանրությանը՝ նա  հորդորեց չանհանգստանալ, ՔՊ-ն չի ունենալու իր երազած հաղթանակը.
«Այս ուշ ժամին ես ուզում եմ ներկայացնել ձեզ այս խայտառակ ընտրությունների իրավիճակը։ Դուք բոլորդ այս մեկ ամսում տեսաք՝ ինչ հալածանքների ենք մենք ենթարկվում, ինչ բռնությունների ենք մենք ենթարկվում։ Մեր թիմակիցներից  75 հոգի այսօր կալանավորված են, 700-ից ավելի մարդ ձերբակալված է, և այս մարդիկ չհանգստանալով, որոշեցին ընտրության օրն էլ անհասկանալի գործերով զբաղվել։
Աշխարհի պատմության մեջ չի եղել դեպք, երբ ձայների հաշվարկի ժամանակ գործընթացն ընդհատեն ու ասեն՝ մենք առավոտյան 9-ին կներկայացնենք արդյունքները։ Տեսնելով, որ իրենց արդյունքները խայտառակ ձևով ամեն րոպե նվազում են, իրենք կանգնեցրին հաշվարկը, և  մենք նույնիսկ չենք հասկանում՝ առավոտյան ի՞նչ են ներկայացնելու։
Ես ուզում եմ ձեզ ասել, բոլորիդ ասել՝ ընտրությունները դեռ չեն ավարտվել, ընտրական արդյունքները դեռ չկան, դրա համար մի՛ անհանգստացեք, վստահ եղեք՝ իրենք չեն ունենալու իրենց ուզած հաղթանակը, որովհետև դուք նույնիսկ իրենց հարցազրույցներից, իրենց դեմքերի արտահայտություններից արդեն կռահեցիք, որ իրենց գործերը լավ չեն գնում։
Իրենք ընդամենը 30 % տվյալներ ունենալով՝ հայտարարում են, իբրև արդեն հաղթել են։ Բայց դուք գիտեք, որ 30 %-ը  ընդամենը գյուղական վայրերի արդյունքներն են։ Հենց սկսվեց քաղաքների արդյունքների հաշվարկը, ձայները սկսեցին մեծ թափով նվազել, դրա համար անցան հատուկ գործողությունների։
Դրա համար ես ուզեցի տեղյակ պահեմ, որ ապօրինությունները շարունակվում են։
Դուք տեսնում եք՝ ինչ են անում, նույնիսկ գիշերվա ժամը 12-ին Մեղրիում զինվորականներին տանում են, լցնում են ընտրատեղամաս, որ քվեարկություն անեն՝ անպայման ցանկություն ունենալով հաղթել այս ընտրապայքարը՝ չունենալով դրա համար ոչ մի հնարավորություն։ Իրենք դա զգացին՝ հենց սկսեցին արդյունքները հաշվել, հենց սկսեցին քաղաքների արդյունքները հաշվել,։
Առավոտյան վերջնական արդյունքները ունենալուց հետո մենք անպայման հայտարարությամբ հանդես կգանք ընտրության արդյունքների մասին և նորից մեր կարծիքը կհայտնենք։

Самвел Карапетян: не беспокойтесь, они не добьются той победы, о которой мечтают
Лидер партии «Сильная Армения» и кандидат в премьер-министры Самвел Карапетян выступил с экстренным обращением, в котором заявил, что правящая партия «Гражданский договор» не добьётся ожидаемого результата на парламентских выборах.
Обращаясь к гражданам, Карапетян призвал не делать преждевременных выводов до завершения подсчёта голосов.
«Поздним вечером я хочу рассказать вам о ситуации вокруг этих, на мой взгляд, позорных выборов. На протяжении последнего месяца вы видели, какому давлению и преследованиям подвергалась наша команда. Сегодня под арестом находятся 75 наших сторонников, более 700 человек были задержаны. Однако и этого оказалось недостаточно — в день голосования начались новые действия, смысл которых нам непонятен», — заявил он.
Карапетян выразил недоумение в связи с тем, что процесс подсчёта голосов был приостановлен до утра.
«В мировой практике не было случаев, когда подсчёт голосов прерывали и объявляли, что результаты будут представлены только утром. Видя, что их показатели стремительно снижаются, они остановили подсчёт, и сейчас мы даже не понимаем, какие данные будут представлены утром», — сказал он.
По словам политика, окончательные результаты выборов пока отсутствуют, поэтому гражданам не следует поддаваться беспокойству.
«Выборы ещё не завершены, окончательных результатов нет. Поэтому не волнуйтесь и будьте уверены: они не добьются той победы, на которую рассчитывают», — отметил Карапетян.
Он также заявил, что на момент подобных заявлений были обработаны лишь около 30% данных.
«Они объявляют о своей победе, имея на руках лишь около 30% данных. При этом речь идёт в основном о результатах из сельских населённых пунктов. Как только начался подсчёт голосов в городах, показатели стали резко меняться, и именно тогда, по нашему мнению, начались специальные действия», — сказал лидер партии.
Карапетян также заявил о продолжающихся, по его оценке, нарушениях избирательного процесса.
«Вы видите, что происходит. Даже около полуночи в Мегри военнослужащих доставляют на избирательные участки для голосования. Всё это делается ради победы на выборах, хотя, как мы считаем, возможностей для такой победы у них нет», — заявил он.
В завершение Карапетян сообщил, что после получения окончательных данных его политическая сила выступит с дополнительным заявлением.
«После получения окончательных результатов утром мы обязательно выступим с заявлением по итогам выборов и представим нашу оценку происходящего. Утром мы представим точные данные», — заключил он.