Մարթա Կոսը շնորհավորել է Փաշինյանին. կգա Հայաստան
«Եվրամիության ընդլայնման հարցերով հանձնակատար Մարթա Կոսը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին խորհրդարանական ընտրություններում «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության արձանագրած հաղթանակի առթիվ։
«Շնորհավորում եմ Հայաստանի ընտրություններում Ձեր հաջողության առթիվ։ Ռուսաստանի կողմից լայնածավալ ճնշումների և միջամտության պայմաններում այս հաղթանակը վերահաստատում է հայերի ընտրությունը՝ ունենալու ուժեղ, ինքնիշխան և անկախ Հայաստան»,- նշել է Կոսը։
Նա հայտարարել է, որ հնարավորինս սեղմ ժամկետներում կայցելի Հայաստան։
«Եվրոպայի համերաշխությունը Հայաստանի հետ ուժի մեջ է։ Այսօր մենք նաև կսկսենք մեր աշխատանքը ԵՄ-Հայաստան նոր աշխատանքային խմբում՝ մեր գործընկերությունը խորացնելու համար»,-նշել է Մարթա Կոսը»։

Марта Кос поздравила Пашиняна: она приедет в Армению
Комиссар ЕС по вопросам расширения Марта Кос направила поздравительное послание премьер-министру Армении Николу Пашиняну по случаю победы партии «Гражданский договор» на парламентских выборах, сообщили в правительстве.
«Поздравляю с Вашим успехом на выборах в Армении. В условиях масштабного давления и вмешательства со стороны России эта победа подтверждает выбор армян в пользу сильной, суверенной и независимой Армении», — отметила Кос.
Она заявила, что посетит Армению в максимально короткие сроки.
«Солидарность Европы с Арменией остается в силе. Сегодня мы также начнем нашу работу в новой рабочей группе ЕС — Армения для углубления нашего партнерства», — отметила Марта Кос.