«Համոզիչ հաղթանակ». Մակրոնը շնորհավորել է Փաշինյանին
Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին՝ 2026 թ. խորհրդարանական ընտրություններում «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության արձանագրած հաղթանակի առիթով:
«Իմ անկեղծ շնորհավորանքները, սիրելի՛ Նիկոլ Փաշինյան, խորհրդարանական ընտրություններում այս համոզիչ հաղթանակի կապակցությամբ։
Անհամբեր սպասում եմ ձեզ հետ շարունակել սկսած աշխատանքը՝ մեր ժողովուրդների օգտին մեր համագործակցությունն ամրապնդելու, Հայաստանի խաղաղությունն ու ինքնիշխանությունը պաշտպանելու, ինչպես նաև Եվրոպայի հետ ավելի սերտ կապեր հաստատելու համար»,- X-ի միկրոբլոգում գրել է Մակրոնը։

«Убедительная победа»: Макрон поздравил Пашиняна
Президент Франции Эммануэль Макрон поздравил премьер-министра Армении Никола Пашиняна с результатами парламентских выборов и победой партии «Гражданский договор».
В своём сообщении в соцсети X Макрон назвал итоги голосования «убедительной победой» и передал свои поздравления Пашиняну.
«Искренние поздравления, дорогой Никол Пашинян, с этой убедительной победой на парламентских выборах. С нетерпением жду продолжения нашей совместной работы во благо наших народов, укрепления сотрудничества, защиты мира и суверенитета Армении, а также углубления связей с Европой», — написал президент Франции.
Макрон также отметил готовность продолжать развитие двустороннего сотрудничества между Францией и Арменией.