ԸԸՀ-ներում վերահաշվարկի նիստեր կիրականացվեն. ԿԸՀ
Հունիսի 9-ին՝ ժամը 12:00-ին, ԸԸՀ-ները կգումարեն նիստեր՝ վերահաշվարկ իրականացնելու դիմումների, ինչպես նաև վերահաշվարկ իրականացնելու նպատակով ԸԸՀ-ների կողմից վիճակահանություններ անցկացնելու օրակարգով: Նիստերը հեռարձակվելու են ԿԸՀ կայքում՝ ԸԸՀ նիստեր բաժնում:
«Ընտրական օրենսգրքի կարգավորումների համաձայն, վերահաշվարկի աշխատանքները պետք է մեկնարկեն հունիսի 9-ին, ժամը 14:00-ից:
Վերահաշվարկի աշխատանքները իրականացվում են ԸԸՀ-ներում, ԿԸՀ կայքի ուղիղ հեռարձակմամբ: Նիստերը բաց են այն անձանց համար, ովքեր կարող են ԸԸՀ նիստերին ներկա գտնվել: Ձեզ հետ պետք է ունենաք նիստին ներկա գտնվելու իրավունքը հավաստող վկայականը, ինչպես նաև անձը հաստատող փաստաթուղթ»,-հայտնում են ԿԸՀ-ից։

Территориальные избирательные комиссии проведут заседания по пересчёту голосов — ЦИК
9 июня в 12:00 территориальные избирательные комиссии (ТИК) проведут заседания, в повестку которых включены рассмотрение заявлений о пересчёте голосов, а также проведение жеребьёвки для организации пересчёта.
Заседания будут транслироваться на сайте Центральной избирательной комиссии Армении в разделе заседаний ТИК.
«Согласно положениям Избирательного кодекса, процедуры пересчёта голосов должны начаться 9 июня в 14:00.
Работы по пересчёту будут проводиться в территориальных избирательных комиссиях и транслироваться в прямом эфире на сайте ЦИК. Заседания открыты для лиц, имеющих право присутствовать на заседаниях ТИК. При себе необходимо иметь удостоверение, подтверждающее право участия в заседании, а также документ, удостоверяющий личность», — сообщили в ЦИК.