Ընդդիմադիր դաշտը պետք է արագ կողմնորոշվի, ձևակերպի անելիքներն ու հետևողականորեն առաջ շարժվի. Աբրահամյան
2 օր է՝ համացանցում ակտիվ քննարկվում են ընտրատեղամասերում և ԿԸՀ-ում կեղծիքները. հրապարակվում են տարբեր արձանագրություններ ու տեսանյութեր, իսկ Փաշինյանն ի պատասխան դրա՝ ընդդիմադիր ուժերի և նրանց ակտիվիստների դեմ գործողությունների անոնս է անում, գրել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը։
«Դեռ չեմ խոսում նախընտրական շրջանում ընդդիմադիր գործիչների և ակտիվիստների նկատմամբ բռնության դեպքերի, վարչական ռեսուրսի չարաշահման և պետական հսկայական միջոցները իշխող ուժի օգտին ծառայեցնելու մասին:
Ընդդիմադիր դաշտը պետք է արագ կողմնորոշվի, ձևակերպի անելիքներն ու հետևողականորեն առաջ շարժվի, հակառակ դեպքում իրադարձություններն իրենց սպասեցնել չեն տա, իսկ գործող կառավարիչները շարունակելու են գործընթացները պահել սեփական օրակարգի շրջանակներում»։

Оппозиции необходимо быстро определиться, сформулировать дальнейшие шаги и последовательно двигаться вперёд — Абрамян
09/06/2026 16:47
Уже два дня в интернете активно обсуждаются предполагаемые нарушения на избирательных участках и в Центральной избирательной комиссии: публикуются различные протоколы и видеозаписи, а премьер-министр Никол Пашинян в ответ анонсирует действия против оппозиционных сил и их активистов. Об этом написал секретарь парламентской фракции «Честь имею» Тигран Абрамян.
«Я даже не говорю о случаях насилия в отношении оппозиционных деятелей и активистов в период предвыборной кампании, злоупотреблении административным ресурсом и использовании огромных государственных средств в интересах правящей силы.
Оппозиционный лагерь должен быстро сориентироваться, чётко сформулировать свои дальнейшие действия и последовательно двигаться вперёд. В противном случае события не заставят себя ждать, а действующая власть продолжит удерживать процессы в рамках собственной повестки», — отметил Абрамян.