«Ուժեղ Հայաստանը» վերջնական որոշումը կընդունի միայն փաստերի և ապացույցների հիման վրա
«Ինչպես արդեն հայտարարել ենք, «Ուժեղ Հայաստան» դաշինքը ներկայումս մանրակրկիտ ուսումնասիրում և փաստագրում է ընտրական գործընթացի ընթացքում կատարված բոլոր խախտումները։ Մեր վերջնական որոշումը կընդունվի բացառապես փաստերի, ապացույցների հիման վրա։
Մենք լիովին գիտակցում ենք հարյուր հազարավոր քաղաքացիների ձայնի, կամքի և սպասելիքների կարևորությունը, ինչպես նաև այն մեծ պատասխանատվությունը, որը կրում ենք մեր հայրենակիցների առջև։ Վստահեցնում ենք՝ չենք հիասթափեցնի ձեզ։
Ինչպես միշտ, առաջնորդվում ենք ոչ թե զգացմունքներով կամ պահի ազդեցությամբ, այլ սառը դատողությամբ, պատասխանատվությամբ և պետական մտածողությամբ։ Մեր յուրաքանչյուր քայլը լինելու է կշռադատված, հիմնավորված և ուղղված քաղաքացիների վստահության ու Հայաստանի շահերի պաշտպանությանը։

«Сильная Армения» примет окончательное решение исключительно на основе фактов и доказательств
«Как мы уже заявляли, блок «Сильная Армения» в настоящее время тщательно изучает и документирует все нарушения, допущенные в ходе избирательного процесса. Наше окончательное решение будет принято исключительно на основе фактов и доказательств.
Мы в полной мере осознаём значение голосов, воли и ожиданий сотен тысяч граждан, а также ту большую ответственность, которую несём перед нашими соотечественниками. Уверяем вас: мы не разочаруем вас.
Как и всегда, мы руководствуемся не эмоциями или влиянием текущего момента, а холодным расчётом, ответственностью и государственным подходом. Каждый наш шаг будет взвешенным, обоснованным и направленным на защиту доверия граждан и интересов Армении.