«Ուժեղ Հայաստանը» վերջնական որոշումը կընդունի միայն փաստերի և ապացույցների հիման վրա
«Ինչպես արդեն հայտարարել ենք, «Ուժեղ Հայաստան» դաշինքը ներկայումս մանրակրկիտ ուսումնասիրում և փաստագրում է ընտրական գործընթացի ընթացքում կատարված բոլոր խախտումները։ Մեր վերջնական որոշումը կընդունվի բացառապես փաստերի, ապացույցների հիման վրա։
Մենք լիովին գիտակցում ենք հարյուր հազարավոր քաղաքացիների ձայնի, կամքի և սպասելիքների կարևորությունը, ինչպես նաև այն մեծ պատասխանատվությունը, որը կրում ենք մեր հայրենակիցների առջև։ Վստահեցնում ենք՝ չենք հիասթափեցնի ձեզ։
Ինչպես միշտ, առաջնորդվում ենք ոչ թե զգացմունքներով կամ պահի ազդեցությամբ, այլ սառը դատողությամբ, պատասխանատվությամբ և պետական մտածողությամբ։ Մեր յուրաքանչյուր քայլը լինելու է կշռադատված, հիմնավորված և ուղղված քաղաքացիների վստահության ու Հայաստանի շահերի պաշտպանությանը։

Strong Armenia will make its final decision only on the basis of facts and evidence
“As we have already stated, the Strong Armenia bloc is currently conducting a comprehensive review and documentation of all alleged violations committed during the electoral process. Our final decision will be based solely on facts and evidence.
We fully understand the significance of the voice, will, and expectations of hundreds of thousands of citizens, as well as the great responsibility we bear before our compatriots. We assure you that we will not disappoint you.
As always, we are guided not by emotions or the influence of the moment, but by sober judgment, responsibility, and a state-centered approach. Every step we take will be carefully considered, well-founded, and aimed at protecting both the trust of citizens and the interests of Armenia.