«Հայաստան» դաշինքը պատրաստվում է դիմել Սահմանադրական դատարան՝ վիճարկելու ընտրությունների արդյունքները. Իշխան Սաղաթելյան (Տեսանյութ)
09/06/2026 13:18
«Հայաստան» դաշինքը պատրաստվում է դիմել Սահմանադրական դատարն՝ վիճարկելու ընտրությունների արդյունքները, լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց Իշխան Սաղաթելյանը։
«Վերջնահաշվարկն ավարտելուց հետո մենք մտնելու ենք Սահմանադրական դատարան, բավականին մեծ փաթեթ է պատրաստվում»,- ասաց նա։
Ինչ վերաբերվում է մանդատաները վերցնել-չվերցնելուն՝ Սաղաթելյանն ասաց, թե այս հարցով պետք է ընդդիմադիր մյուս գործընկերների հետ քննարկում ունենան, որից հետո նոր որոշում կկայացնեն։

Armenia bloc is preparing to apply to the Constitutional Court to challenge the election results – Ishkhan Saghatelyan
The Armenia bloc is preparing to file an application with the Constitutional Court to challenge the election results, announced Ishkhan Saghatelyan in a conversation with reporters.
“After the final count is completed, we will go to the Constitutional Court. A fairly substantial package of materials is being prepared,” he said.
Regarding the question of whether to take up parliamentary mandates, Saghatelyan noted that the issue will be discussed with other opposition partners, after which a final decision will be made.