Խնդիր չունենք պրոցեսը կուլիսների ետևում պահելու, և չենք էլ կարող. նախարարը՝ սահմանադրական հնարավոր փոփոխությունների մասին
Նոր Սահմանադրության տեքստը հրապարակելը և հանրության հետ քննարկելը մեր քաղաքական հանձնառության մի մասն է, այս մասին ճեպազրույցի ընթացքում հայտարարեց Արդարադատության նախարար Սրբուհի Գալյանը։
Նախարարը նշեց՝ թե ինչ կլինի դրանից հետո, ցույց կտա ժամանակը։
«Մենք մեր աշխատանքը կկատարենք, հանրային պահանջի մեծությունը կչափենք, կչափեն նաև ընդդիմադիր գործընկերները, եթե որոշեն վերցնել մանդատը, հետագայում բոլորս կկայացնենք որոշում»,-ասաց նախարարը։
Հավելեց՝ խնդիր չունեն պրոցեսը կուլիսների ետևում պահելու և չեն էլ կարող. «Մեր առաջին նպատակը ժողովրդի հետ քննարկում սկսելն է, այդ էջը բացելն է։ Դրանից հետո պետք է հասկանանք, թե ինչ արձագանք ենք ստանում»։

Министр юстиции: «У нас нет и не может быть задачи держать процесс за кулисами» — о возможных конституционных изменениях
Публикация текста новой Конституции и его обсуждение с общественностью является частью политического обязательства властей. Об этом на брифинге заявила министр юстиции Армении Србуи Галян.
По словам министра, дальнейшее развитие событий покажет время.
«Мы выполним свою работу, измерим масштаб общественного запроса, это также сделают наши оппозиционные коллеги, если решат взять мандат, и в дальнейшем все мы примем решение», — сказала министр.
Она подчеркнула, что у властей нет цели скрывать процесс за кулисами и в принципе это невозможно.
«Наша первая задача — начать обсуждение с народом, открыть эту повестку. После этого мы должны понять, какую реакцию получаем», — отметила Галян.