«Երևանի գինու օրեր» փառատոնն՝ անվտանգ և առանց լուրջ միջադեպերի
Արդեն ավանդույթ դարձած «Երևանի գինու օրեր» ամենամյա փառատոնը հունիսի 5-7-ը հոբելյանական 10-րդ անգամ իր շուրջն էր համախմբել աննախադեպ թվով այցելուների, ինչպես Հայաստանից, այնպես էլ աշխարհի տարբեր երկրներից։
Հասարակական կարգի պահպանման և միջոցառման ավելի քան 180 հազար մասնակիցների անվտանգության ապահովման նպատակով ՆԳՆ ոստիկանության բոլոր հենասյունային ուղղությունների ծառայողների ուժեղացված հսկողության շնորհիվ որևէ լուրջ միջադեպ կամ ծանր հետևանքներով պատահար չի արձանագրվել։
Ոստիկանության համակարգված և պրոֆեսիոնալ աշխատանքի շնորհիվ, չնայած մարդկանց աննախադեպ հոսքին և տոնական ակտիվ մթնոլորտին, փառատոնն անցել է խաղաղ, անվտանգ և առանց լուրջ միջադեպերի։
Արձանագրվել է ընդամենը 7 դեպք, որոնք հիմնականում առերևույթ ֆիզիկական ներգործության ու խուլիգանության դեպքեր են։
Պատահական չէ, որ Հայաստանը միջազգային հեղինակավոր կազմակերպությունների գնահատականներով աշխարհի ամենաապահով երկրների շարքում է, ինչը պայմանավորված է նաև ազմամարդ միջոցառումների անվտանգ և անխոչընդոտ անցկացմամբ։

Фестиваль «Винные дни Еревана» прошёл безопасно и без серьёзных происшествий
Юбилейный, десятый по счёту ежегодный фестиваль «Винные дни Еревана», уже ставший традиционным событием, с 5 по 7 июня собрал рекордное количество посетителей как из Армении, так и из различных стран мира.
В целях обеспечения общественного порядка и безопасности более 180 тысяч участников мероприятия сотрудники всех ключевых подразделений Полиции МВД Армении несли службу в усиленном режиме. Благодаря этому в ходе фестиваля не было зафиксировано ни одного серьёзного инцидента или происшествия с тяжёлыми последствиями.
Благодаря скоординированной и профессиональной работе полиции, несмотря на беспрецедентный поток посетителей и насыщенную праздничную атмосферу, фестиваль прошёл спокойно, безопасно и без серьёзных происшествий.
За весь период проведения мероприятия было зарегистрировано всего семь инцидентов, в основном связанных с предполагаемым физическим воздействием и хулиганством.
Не случайно Армения, согласно оценкам авторитетных международных организаций, входит в число самых безопасных стран мира, чему также способствует обеспечение безопасности и беспрепятственного проведения массовых мероприятий.