Ինչ են հաղորդում ԿԸՀ-ից այն տեղամասերի մասին, որոնցում քվեարկության արդյունքներն անվավեր են ճանաչվել
11/06/2026 23:00
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը պաշտոնական հաղորդագրություն է տարածել արտահերթ նիստի մասին, որի ժամանակ որոշում է ընդունվել 10/51 և 35/65 ընտրական տեղամասերում քվեարկության արդյունքներն անվավեր ճանաչել.
«Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը հունիսի 11-ի արտահերթ նիստում անդրադարձել է թիվ 10 և թիվ 35 ընտրատարածքային ընտրական հանձնաժողովների 2026թ․ հունիսի 11-ի՝ Ազգային ժողովի 2026 թվականի հունիսի 7-ի հերթական ընտրությունների տեղամասային ընտրական հանձնաժողովների գրանցամատյաններում քվեարկության օրը արձանագրված խախտումների վերաբերյալ համապատասխանաբար N 8-Ա և թիվ 10-Ա որոշումներին։
Հանձնաժողովն անվավեր է ճանաչել Ազգային ժողովի 2026 թվականի հունիսի 7-ի հերթական ընտրությունների կազմակերպման և անցկացման նպատակով թիվ 10 ընտրատարածքային ընտրական հանձնաժողովի սպասարկման տարածքում կազմավորված թիվ 10/51 ընտրական տեղամասում քվեարկության արդյունքները և թիվ 35 ընտրատարածքային ընտրական հանձնաժողովի սպասարկման տարածքում կազմավորված թիվ 35/65 ընտրական տեղամասում քվեարկության արդյունքները։
Հանձնաժողովը որոշել է թիվ 10/51 տեղամասում քվեարկության մասնակիցների թիվը՝ 1287, արձանագրել որպես թիվ 10/51 տեղամասում անճշտությունների գումարային չափ:
Թիվ 35/65 տեղամասում քվեարկության մասնակիցների թիվը՝ 1315 (հազար երեք հարյուր տասնհինգ) արձանագրվել են որպես թիվ 35/65 տեղամասում անճշտությունների գումարային չափ:
Թիվ 10/51 և թիվ 35/65 ընտրական տեղամասերի արձանագրությունների մյուս արդյունքները (թվերը), բացառությամբ անճշտությունների չափերի, արձանագրվել են 0 (զրո):

Что сообщили в ЦИК об избирательных участках, результаты голосования на которых были признаны недействительными
12/06/2026 00:10
Центральная избирательная комиссия Армении распространила официальное сообщение по итогам внеочередного заседания, на котором было принято решение признать недействительными результаты голосования на избирательных участках №10/51 и №35/65.
«На внеочередном заседании 11 июня Центральная избирательная комиссия Республики Армения рассмотрела решения №8-А и №10-А территориальных избирательных комиссий (ТИК) №10 и №35 от 11 июня 2026 года, касающиеся нарушений, зафиксированных в день голосования в журналах участковых избирательных комиссий в ходе очередных выборов в Национальное собрание Республики Армения, состоявшихся 7 июня 2026 года.
Комиссия признала недействительными результаты голосования на избирательном участке №10/51, сформированном в зоне обслуживания территориальной избирательной комиссии №10, а также на избирательном участке №35/65, сформированном в зоне обслуживания окружной территориальной комиссии №35.
Комиссия постановила считать количество участников голосования на участке №10/51 — 1287 человек — совокупным размером выявленных неточностей на данном участке.
Количество участников голосования на участке №35/65 — 1315 человек — также зафиксировано в качестве совокупного размера выявленных неточностей на данном участке.
Все остальные показатели протоколов участков №10/51 и №35/65, за исключением данных о размере неточностей, признаны равными нулю.