«Հավատացած եմ՝ Ձեր ռազմավարական տեսլականը հաջողությամբ ավարտին կհասցվի». Էրդողանը շնորհավորեց Փաշինյանին
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեթ Թայիփ Էրդողանը շնորհավորական ուղերձ է հղել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին՝ խորհրդարանական ընտրություններում «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության հաղթանակի առթիվ:
Ուղերձում ասված է. «Իմ ժողովրդի և անձամբ իմ անունից սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ՝ 2026 թ. հունիսի 7-ին Հայաստանի Հանրապետությունում անցկացված խորհրդարանական ընտրություններում Ձեր ղեկավարած «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության արձանագրած հաջողության առթիվ և հաջողություն մաղթում երրորդ անգամ կառավարություն ձևավորելու գործում:
Ես լիովին հավատացած եմ, որ տարածաշրջանում երկարատև խաղաղության և կայունության հաստատման և այդ ուղղությամբ անհրաժեշտ համագործակցության ապահովման վերաբերյալ Ձեր ռազմավարական տեսլականը հաջողությամբ ավարտին կհասցվի:
Օգտվելով առիթից՝ կրկին մաղթում եմ Ձեզ առողջություն և բարեկեցություն, իսկ Հայաստանի ժողովրդին՝ բարգավաճում և երջանկություն»:

“I am confident that your strategic vision will be successfully realized” – Erdoğan congratulates Pashinyan
Turkish President Recep Tayyip Erdoğan has sent a congratulatory message to Prime Minister Nikol Pashinyan on the victory of the Civil Contract party in the parliamentary elections.
“On behalf of my people and personally, I sincerely congratulate you on the success of the Civil Contract party, which you led, in the parliamentary elections held in the Republic of Armenia on June 7, 2026, and wish you success in forming a government for the third time.
I am fully confident that your strategic vision of establishing lasting peace and stability in the region, and ensuring the necessary cooperation toward that goal, will be successfully realized.
Taking this opportunity, I once again wish you good health and well-being, and the people of Armenia prosperity and happiness.”