«Հավատացած եմ՝ Ձեր ռազմավարական տեսլականը հաջողությամբ ավարտին կհասցվի». Էրդողանը շնորհավորեց Փաշինյանին
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեթ Թայիփ Էրդողանը շնորհավորական ուղերձ է հղել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին՝ խորհրդարանական ընտրություններում «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության հաղթանակի առթիվ:
Ուղերձում ասված է. «Իմ ժողովրդի և անձամբ իմ անունից սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ՝ 2026 թ. հունիսի 7-ին Հայաստանի Հանրապետությունում անցկացված խորհրդարանական ընտրություններում Ձեր ղեկավարած «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության արձանագրած հաջողության առթիվ և հաջողություն մաղթում երրորդ անգամ կառավարություն ձևավորելու գործում:
Ես լիովին հավատացած եմ, որ տարածաշրջանում երկարատև խաղաղության և կայունության հաստատման և այդ ուղղությամբ անհրաժեշտ համագործակցության ապահովման վերաբերյալ Ձեր ռազմավարական տեսլականը հաջողությամբ ավարտին կհասցվի:
Օգտվելով առիթից՝ կրկին մաղթում եմ Ձեզ առողջություն և բարեկեցություն, իսկ Հայաստանի ժողովրդին՝ բարգավաճում և երջանկություն»:

«Убежден, что Ваше стратегическое видение будет успешно реализовано»: Эрдоган поздравил Пашиняна
Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган направил поздравительное послание премьер-министру Николу Пашиняну по случаю победы партии «Гражданский договор» на парламентских выборах.
«От имени моего народа и от себя лично сердечно поздравляю Вас с успехом, которого возглавляемая Вами партия «Гражданский договор» добилась на парламентских выборах, состоявшихся в Республике Армения 7 июня 2026 года, и желаю Вам успехов в формировании правительства в третий раз.
Я полностью убежден, что Ваше стратегическое видение, направленное на установление прочного мира и стабильности в регионе, а также на обеспечение необходимого сотрудничества в этом направлении, будет успешно реализовано.
Пользуясь случаем, вновь желаю Вам здоровья и благополучия, а народу Армении — процветания и счастья».