Կհասկանանք՝ ինչից է, որ պետք է հրաժարվենք. Նիկոլ Փաշինյան (Տեսանյութ)
Ընտրություններից հետո մեկնարկել է կառավարության առաջին նիստը։ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորեց գործադիրի անդամներին ընտրությունների առիթով։
«Մեր հիմնական անելիքը նոր որակի պետություն ստեղծելու առաքելության շարունակությունն է ու պետության վերելքը՝ այն տրամաբանությամբ, որ պետությունը մարդու, քաղաքացու անվտանգությունը, բարեկեցությունը, ազատությունը ապահովելու միջոց է ու պետք է գործենք այդ տրամաբանությամբ»,- ասաց նա։
Փաշինյանն ասաց, որ այս ընթացքում կփորձեն ոչ ֆորմալ քննարկումներ ունենալ կառավարության ու ապագա կառավարության անդամների հետ, որ անելիքները, ռազմավարությունները պլանավորեն։
«Պետք է հասկանանք՝ ինչն է, որ պետք է առավել ակտիվացնեք, ինչից է, որ պետք է հրաժարվենք ու որտեղ է, որ մեր արդյունքները մեզ բավարար չեն թվում ու պետք է այդտեղ ավելի մեծ ջանքեր գործադրենք»,- ընդգծեց նա։

Пашинян: мы должны понять, что необходимо усилить, а от чего следует отказаться
После парламентских выборов состоялось первое заседание правительства. Премьер-министр Армении Никол Пашинян поздравил членов кабинета министров в связи с прошедшими выборами.
«Наша главная задача — продолжить миссию по созданию государства нового качества и обеспечить дальнейшее развитие страны, исходя из понимания того, что государство является инструментом обеспечения безопасности, благосостояния и свободы человека и гражданина. Именно этой логикой мы должны руководствоваться в своей работе», — заявил Пашинян.
По его словам, в ближайшее время планируется проведение неформальных обсуждений с нынешними и будущими членами правительства для определения дальнейших задач и стратегических приоритетов.
«Мы должны понять, какие направления необходимо активизировать в большей степени, от чего следует отказаться и в каких сферах достигнутые результаты нас не удовлетворяют, чтобы сосредоточить там дополнительные усилия», — подчеркнул премьер-министр.