Մի շարք հասցեներ կհոսանքազրկվեն
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հունիսի 12-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների էլեկտրամատակարարումը`
10:00-13:00 Հանրապետության փողոց 58 շենք, Վարդանանց փողոց 10-16 շենքեր,
13:00-16:00 Լուսինյանց փողոց 32, 34 առանձնատներ, Սիսվանի փողոց 1-64 առանձնատներ, Վերֆելի փողոց 13-32 առանձնատներ, Այասի փողոց 72/1 հասցե,
Երևանի Քանաքեռ Զեյթուն վարչական շրջան՝
11:00-17:00 Անտառային փողոց 11-220 շենքեր և 1-148/5 առանձնատներ, Վերին Անտառային փողոց 9-192/2 շենքեր և 1-186/13 առանձնատներ, Լեռ Կամսար փողոց 30/3-40/2 շենքեր, Լ. Ազգալդյան փողոց 12/6 շենք, Աղբյուր Սերոբի փողոց 52/20 շենք, Գևորգ Էմինի փողոց 22 շենք,
12:00-16:00 Ա. Տիգրանյան փողոց 11-60, 53 շենքեր և 11-60 առանձնատներ, Չոլակյան փողոց 1-42 առանձնատներ, Փափազյան փողոց 1-55 առանձնատներ,
11:00-14:00 Նոր Նորք 9-րդ զանգված՝ 20, 27, 31, 33, 35, 37 շենքեր, «Գեդեոն Ռիխտեր», «Մերուժան և Լիլիթ», «Ոսկե Ագա» ՍՊԸ-ներ, «Սպորտի կառավարման կենտրոն» ՓԲԸ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
10:00-12:00 Հալաբյան փողոց՝ «Այրվածքաբանության և մաշկաբանության ազգային կենտրոն» ՓԲԸ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
10:00-12:00 Դուրյան, Շահումյան 1 և Վանթյան փողոցներ մասնակի,
10:00-16:00 Նոր Արեշ 22 փողոց, Ազատամարտիկների 3 նրբանցք առանձնատներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Էրեբունի փողոց 20, 22 շենքեր և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
10:00-16:00 Պոպովի, Հ․Հովհաննիսյան, Մարկվարտի փողոցների առանձնատներ և հարակրից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11:00-12:40 Նոր Նորք 2-րդ զանգված՝ Ն․ Ստեփանյան փողոց 5, 7, 9 շենքեր, Թոթովենցի փողոց 7 շենք, «Ախուրյանի Կոոպշին», «Համլետ-Վահագն», «Վան-95», «Նորք-1» ՍՊԸ-ներ, «Յուքոմ» ՓԲԸ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
13:00-14:50 Նոր Նորք 2-րդ զանգված՝ Ն․ Ստեփանյան փողոց 6, 8, 10, 12, 14 շենքեր, «Լառաֆարմ», «Անառիկ Բերդաձոր», «Բենես», «Կատրին», «Նոր Նպատ», «Ոսկե Սգա», «Ռիթեյլ Գրուպ» ՍՊԸ-ներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
15:00-16:30 Նոր Նորք 2-րդ զանգված՝ Ն․ Ստեփանյան փողոց 16, 16/1, 18 շենքեր, Մոլդովական փողոց 38, 40, 42, 44, 44/1, 46/2, 43 շենքեր, «Վիվա Արմենիա» ՓԲԸ, «Օպերա Նորք» ՍՊԸ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
10:00-16:00 Ծաղկունք, Ծիածան գյուղեր, Մուսալեռ գյուղ մասնակի, Պտղունք գյուղն ամբողջությամբ,
11:00-17:00 Վարդաբլուր, Բերքառատ, Սադունց, Շենկանի և Կանիաշիր գյուղեր,
11:00-12:00 Վեդի քաղաք՝ Կասյան, Ա. Սիմոնյան, Ավդալյան, Բազոյան, Գասպարյան, Մելքոնյան, Եղյան, Պուշկինի, Իսահակյան, Արարատյան, Արցախի, Չարենցի, Գնունի, Ա. Խաչատրյան, Շիրազի, Շահումյան, Սևակի, Նար-Դոսի, Մաշտոցի, Մուրացանի, Կամոյի, Արմեն Բազոյան, Մարատ Խաչատրյան, Սազայի Նիկողոսյան, Արտակ Բարսեղյան, Արամ Յղյան, Գետափնյա, Անտառային տնտեսության փողոցներ մասնակի,
11:00-13:00 Արտաշատ քաղաք՝ Արամ Խաչատրյան, Անդրանիկի, Գոլեցյան, Մյասնիկյան, Օգոստոսի 23-ի փողոցներ մասնակի, Մասիս քաղաք՝ Նոր և 3-րդ թաղամասեր մասնակի, Հերացի, Դպրոցականների, Շիրազի, Հանրապետության, Արարատյան, Ազատամարտիկների, Երիտասարդական փողոցներ մասնակի, Կենտրոնական հրապարակին կից տարածք, Քաղաքապետարան, «Տելեկոմ Արմենիա» ընկերության շենք, թիվ 2 դպրոց, հիվանդանոց և ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Մարմարաշեն և Նորամարգ գյուղեր մասնակի,
11:00-14:00 Զանգակատուն, Վարդաշատ, Լանջառ, Ուրցալանջ, Ավշար, Ոսկետափ գյուղեր մասնակի,
11:00-16:00 Մասիս քաղաք` 2-րդ և Կայարան թաղամասներ մասնակի, Սայաթ-Նովա գյուղ մասնակի, «Գոլդեն ֆիշ», «Հայջրմուղկոյուղի» ՓԲԸ, «Տրանսշին» ՓԲԸ, «Բերմա» ԲԲԸ, ԱՁ «Գրետա Ավագյան» ՍՊԸ, «Լաֆիկ» ՍՊԸ, «Խոր Գագ» ՍՊԸ ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
12:00-13:00 Մասիս քաղաք՝ Բաբաջանյան, Հանրապետության, Երևանյան, Ազատամարտիկների, թիվ 3-10 փողոցներ մասնակի, թիվ 6, 7, 9 նրբանցքներ մասնակի, Սայաթ-Նովա գյուղ մասնակի,
14:00-16:00 Դիմիտրով գյուղ մասնակի,
11:00-13:30 Գլաձոր գյուղ մասնակի,
11:00-14:00 Հեր Հեր գյուղ մասնակի,
11:00-17:00 Եղեգնաձոր քաղաք՝ Անդրանիկի փողոց և Երևանյան խճուղին մասնակի, Քարագլուխ, Աղնջաձոր, Թառաթումբ, Հորս, Սալլի, Գետափ, Շատին, Արտաբույք, Հորբատեղ, Եղեգիս, Գետիկ, Վարդահովիտ, Գողթանիկ, Հերմոն, Արատես գյուղեր, Գլաձոր գյուղ մասնակի և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
10:00-16:00 Առինջ՝ Դուրյան, Մ․Մկրտչյան, Խ․Աբովյան թաղամասեր և Ա-տաղամաս, Գեղադիր, Հացավան գյուղերն ամբողջությամբ, Գառնի, Ողջաբերդ գյուղեր մասնակի և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11:00-13:00 Մրգաշեն համայնք և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Նոր Արտամետ համայնք մասնակի և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, «ՍՎՍ Ագրո» ՍՊԸ, «Վիվա Արմենիա» և «Յուքոմ» ընկերությունների բջջային օպերատորի կայաններ, Նոր Արտամետի պոմպակայան, Նոր Արտամետի Նոր թաղամաս, «Քոնսարք» ՍՊԸ, սեփականատերեր՝ «Վ. Սահակյան», «Լիլիթ Սահակյան», «Գայանե Պողոսյան», «Գ. Մուրադյան», «Գ. Նավասարդյան», «Ռոյալ Գազ Գրուպ» ՍՊԸ,
11:00-17:00 Զորավան, Արագյուղ, Բուժական, Սարալանջ գյուղեր և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, «Ալխալյա» ՍՊԸ, «Ալրեյամի Ֆարմ» ՍՊԸ, «Զորավան» ԲԲԸ, «Նաիրյան» ԲԲԸ, սեփականատերեր՝ «Մ. Գևորգյան», «Գ. Պետրոսյան», «Սամվել Ամիրխանյան», «Անահիտ Վարդանյան», «Կ. Փիլոյան», «Զ. Կարապետյան», «Մ. Հարությունյան», «Հ. Բաղդասարյան», «Դ. Հայրապետյան», «Շ. Ղազարյան», «Վիվա Արմենիա» և «Յուքոմ» ընկերությունների բջջային օպերատորի կայաններ, Արզնի համայնք և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ մասնակի, Արզնի 4-րդ թաղամաս,
15:00-17:00 Արզնի համայնք և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ մասնակի, Արզնի 1-ին և 4-րդ փողոցներ և Արզնու խճուղին,
11:00-14:00 Սևան համայնք՝ Գագարին ավանն ամբողջությամբ, «ԳԵՎՄԻԿ» ՍՊԸ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11:00-17:00 Արեգունի, Դարանակ, Փամբակ, Ծափաթաղ գյուղեր և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, «Թուֆենկյան Հոսպիթալիթի» ՍՊԸ, «Տելեկոմ Արմենիա», «Վիվա Արմենիա» և «Յուքոմ» ընկերությունների բջջային օպերատորի կայաններ,
13:00-15:00 Նորատուս գյուղ՝ «Քարհանք» կոչված տարածքի բնակիչ-բաժանորդներ, թիվ 1, 2, 3 դպրոցներ և հարակից բնակիչ-բաժանորդներ, թիվ 2 մանկապարտեզ, «Անդ-Մարիամ» գազալցակայան, Նորատուսի ՃՇՇ ասֆալտ-գործարան, «Ատոմաշեն» ՍՊԸ, «Վերադարձ» հյուրանոցա-ռեստորանային համալիր, Նորատուսի «Յոքում» ընկերության բջջային օպերատորի կայան,
11:30-12:30 Մեծ Մասրիկ՝ 1 փողոց; 2 փողոց 1 նրբանցք; 4 փողոց 10 նրբանցք,
11:40-13:30 Մեծ Մասրիկ՝ 5 փողոց 2 նրբանցք; 6 փողոց 3 նրբանցք; 7 փողոց 7 նրբանցք,
13:40-15:30 Մեծ Մասրիկ՝ 1 փողոց 1, 4, 5, 6, 7 նրբանցքներ,
15:40-17:30 Մեծ Մասրիկ՝ 1 փողոց; 2 փողոց 1 նրբանցք; 4 փողոց 10 նրբանցք,
11:00-13:00 Դիլիջան քաղաք՝ Անդրանիկի, Արցախի փողոցներ, Շամախյան փողոց մասնակի,
11:30-14:30 Հաղարծին գյուղ մասնակի և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11:00-15:30 Այգեձոր, Չինարի գյուղեր և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11:30-14:30 Դաշտադեմ, Ձյունաշող, Պաղաղբյուր և Մեծավան գյուղեր,
11:00-14:00 Ստեփանավան քաղաք՝ Թումանյան, Չարենցի, Գետափնյա, Ղուկասյան, Թելման, Աբովյան, Բաղրամյան, Երիտասարդական, Կամոյի, Սունդուկյան, Դուրյան, Մեղապարտի և Սուրբ Նշանի փողոցներ մասնակի,
11:00-17:00 Բովաձոր, Ուռուտ և Սվերդլով գյուղեր,
11։00-13։00 Անիի տարածաշրջան՝ Ջրափի, Աղին և Սարակապ գյուղեր,
10:00-12:00 Խոզնավար, Խմածախ և Վաղատուր գյուղեր,
11:00-16:30 Շաքի և Իշխանասար գյուղեր,
14:00-15:30 Սիսիան քաղաք՝ Իսրայել Օրի փողոց 1ա, 1բ, 1գ շենքեր, Նար-Դոսի փողոց 5 շենք, Հովիկ Ազոյան և Սարալանջ փողոցներ։

ЗАО "Электрические сети Армении" предупреждает, что в связи с проведением плановых ремонтных работы, 12 июня текущего года будет прекращено электроснабжение следующих адресов:
10:00-13:00 жилой дом 58 на улице Анрапетутян (Республики), жилые дома 10–16 на улице Вардананц,
13:00-16:00 частные дома 32, 34 на улице Лусинянц, частные дома 1–64 на улице Сисвани, частные дома 13–32 на улице Верфеля, по адресу: улица Аяси 72/1,
11:00-17:00 жилые дома 11–220 и частные дома 1–148/5 на улице Антараин, жилые дома 9–192/2 и частные дома 1–186/13 на улице Верин Антараин, жилые дома 30/3–40/2 на улице Лер Камсара, жилой дом 12/6 на улице Л. Азгалдяна, жилой дом 52/20 на улице Агбюр Сероба, жилой дом 22 на улице Геворга Эмина,
12:00-16:00 жилой дом 53 и частные дома 11–60 на улице А. Тиграняна, частные дома 1–42 на улице Чолякяна, частные дома 1–55 на улице Папазяна,
11:00-14:00 9-й массив Нор Норка - жилые дома 20, 27, 31, 33, 35, 37, ООО «Гедеон Рихтер», ООО «Меружан и Лилит», ООО «Воске Ага», ЗАО «Центр управления спортом» и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
10:00-12:00 улица Алабяна - «Ожоговый центр» и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
10:00-12:00 частично улицы Дуряна, Шаумяна 1 и Вантяна,
10:00-16:00 частично улица Нор-Ареш 22, частные дома 3-го переулка улицы Азатамартикнери и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами), жилые дома 20, 22 на улице Эребуни и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
10:00-16:00 частные дома на улицах Попова, Ов. Ованнисяна и Маркварта, а также прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
11:00-12:40 2-й массив Нор Норка - жилые дома 5, 7, 9 на улице Н. Степаняна, жилой дом 7 на улице Тотовенца, ООО «Ахурян Коопшин», ООО «Гамлет-Ваагн», ООО «Ван-95», ООО «Норк-1», ЗАО «Юком» и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
13:00-14:50 2-й массив Нор Норка - жилые дома 6, 8, 10, 12, 14 на улице Н. Степаняна, ООО «Ларафарм», ООО «Анарик Бердадзор», ООО «Бенес», ООО «Катрин», ООО «Нор Нпат», ООО «Золотая Сга», ООО «Ритейл Груп» и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
15:00-16:30 2-й массив Нор Норка - жилые дома 16, 16/1, 18 на улице Н. Степаняна, жилые дома 38, 40, 42, 44, 44/1, 46/2, 43 на улице Молдовакан, ЗАО «Вива Армения», ООО «Опера Норк» и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
10:00-16:00 села Цагкунк и Циацан, частично село Мусалер, село Птгунк полностью,
11:00-17:00 села Вардаблур, Беркарат, Садунц, Шенкани и Каниашир,
11:00-12:00 город Веди - частично улицы Касьяна, А. Симоняна, Авдаляна, Базояна, Гаспаряна, Мелконяна, Егяна, Пушкина, Исаакяна, Араратян, Арцаха, Чаренца, Гнуни, А. Хачатряна, Шираза, Шаумяна, Севака, Нар-Доса, Маштоца, Мурацана, Камо, Армена Базояна, Марата Хачатряна, Сазаи Никогосяна, Артака Барсегяна, Арама Игяна, Гетапня и улица Антараин Тнтесутян,
11:00-13:00 город Арарат - частично улицы Арама Хачатряна, Андраника, Голецяна, Мясникяна и Огостоси 23, город Масис - частично кварталы Нор и 3-й, улицы Гераци, Дпроцаканнери, Шираза, Анрапетутян, Араратян, Азатамартикнери, Еритасардакан, прилегающая территория центральной площади, мэрия, здание «Телеком Армения», школа №2, больница и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами), села Мармарашен и Норамарг,
11:00-14:00 села Зангакатун, Вардашат, Ланджар, Урцаландж, Авшар и Воскетап,
11:00-16:00 город Масис - частично кварталы 2-й и Каяран, село Саят-Нова, абоненты (не являющиеся жильцами) ООО «Голден Фиш», ЗАО «Армводоканал», ЗАО «Трансшин», ЗАО «Берма», ИП «Грета Авакян», ООО «Лафик» и ООО «Хор Гаг» ,
12:00-13:00 город Масис - частично улицы Бабаджаняна, Анрапетутян, Ереванян, Азатамартикнери, улицы 3–10, переулки 6, 7 и 9, частично село Сайат-Нова,
14:00-16:00 частично село Димитров,
11:00-13:30 частично село Гладзор,
11:00-14:00 частично село Гер Гер,
11:00-17:00 город Егегнадзор -частично улица Андраника и Ереванское шоссе, села Караглух, Агнджадзор, Таратумб, Хорс, Салли, Гетап, Шатин, Артабуйнк, Орбатех, Егегис, Гетик, Вардаовит, Гогтаник, Ермон, Аратес и село Гладзор (частично), а также прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
10:00-16:00 село Ариндж - кварталы Дуряна, М. Мкртчяна, Х. Абовяна и квартал А, села Гегадир и Ацаван полностью, частично села Гарни и Вогджаберд и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
11:00-13:00 община Мргашен и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами), частично община Нор Артамет и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами), ООО «СВС Агро», базовые станции операторов «Вива Армения» и «Юком», насосная станция Нор Артамета, квартал Нор общины Нор Артамет, ООО «Консарк», собственники: «В. Саакян», «Лилит Саакян», «Гаяне Погосян», «Г. Мурадян», «Г. Навасардян», ООО «Роял Газ Груп»,
11:00-17:00 села Зораван, Арагюх, Бужакан и Сараландж и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами), ООО «Алхалья», ООО «Алрейами Фарм», ОАО «Зораван», ОАО «Наирян», собственники: «М. Геворгян», «Г. Петросян», «Самвел Амирханян», «Анаит Варданян», «К. Пилоян», «З. Карапетян», «М. Арутюнян», «О. Багдасарян», «Д. Айрапетян», «Ш. Казарян», базовые станции операторов «Вива Армения» и «Юком», частично община Арзни и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами), 4-й квартал Арзни
15:00-17:00 община Арзни и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами), 1-я и 4-я улицы Арзни и Арзнийское шоссе,
11:00-14:00 община Севан: посёлок Гагарин полностью, ООО «ГЕВМИК» и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
11:00-17:00 села Арегуни, Даранак, Памбак и Цапатах и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами), ООО «Туфенкян Хоспиталити», базовые станции операторов «Телеком Армения», «Вива Армения» и «Юком»,
13:00-15:00 абоненты территории «Карханк» села Норатус, средние школы №1, №2 и №3 и прилегающие абоненты, детский сад №2, газозаправочная станция ООО «Анд-Мариам», асфальтовый завод Норадуза (ДРСУ), бетонный узел ООО «Атомашен», гостинично-ресторанный комплекс «Верадардз», а также базовая станция мобильного оператора «Юком» в Норатусе,
11:30-12:30 село Мец Масрик - 1-я улица; 1-й переулок 2-й улицы; 10-й переулок 4-й улицы,
11:40-13:30 село Мец Масрик - 2-й переулок 5-й улицы; 3-й переулок 6-й улицы; 7-й переулок 7-й улицы,
13:40-15:30 село Мец Масрик: 1-й и 7-й переулки 1-й улицы; 4-й, 5-й и 6-й переулки 1-й улицы;
15:40-17:30 село Мец Масрик - 1-я улица; 1-й переулок 2-й улицы; 10-й переулок 4-й улицы,
11:00-13:00 город Дилижан - улицы Андраника и Арцаха, частично улица Шамахяна,
11:30-14:30 частично село Агарцин и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
11:00-15:30 села Айгедзор и Чинари и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
11:30-14:30 села Даштадем, Дзюнашох, Пагагбюр и Мецаван,
11:00-14:00 город Степанаван - частично улицы Туманяна, Чаренца, Гетапня, Гукасяна, Телмани, Абовяна, Баграмяна, Еритасардакан, Камо, Сундукяна, Дуряна, Мегапарти и Сурб Ншани,
11:00-17:00 села Бовадзор, Урут и Свердлов,
11։00-13։00 села Джрапи, Агин и Саракап Анийского региона,
10:00-12:00 села Хознавар, Хнацах и Вагатур,
11:00-16:30 села Шаки и Ишханасар,
14:00-15:30 город Сисиан - жилые дома 1А, 1Б, 1В на улице Исраела Ори, жилой дом 5 на улице Нар-Доса, улицы Овика Азояна и Сараланж: