Ծառուկյանը տղավարի իր կռիվը տալիս է, մնացածի տված կռիվը պետք է տեսնենք. Մարտուն Գրիգորյան (Տեսանյութ)
12/06/2026 15:45
Տեսնում ենք, թե ինչ է կատարվում, տեսնում ենք ընտրակեղծարարությունը. ամեն ինչ արվում է, որպեսզի «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությանը զրկեն մանդատներից և կարողանան ԱԺ-ում ունենալ 3/5 մասը, Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց ԲՀԿ պատգամավորի թեկնածու Մարտուն Գրիգորյանը։
«Այն, ինչ իշխանությունները պլանավորել են, չեղավ իրենց ուզածով, և այսօր իշխանությունն ունի լուրջ խնդիր։ Դրանով է պայմանավորված, որ այս պահի դրությամբ հարձակումներն ու ճնշումները ԲՀԿ-ականների վրա շարունակվում են»,-ասաց Մարտուն Գրիգորյանը։
Ինչ վերաբերում է իշխանությունների հայտարարություններին, թե «Գյումրի 2» թույլ չեն տալու, Գրիգորյանը պատասխանեց.
«Այո՛, հենց իրենք թույլ չեն տալիս, թե չէ ժողովուրդն իր քվեարկությամբ ցույց տվեց, որ իշխանությանը մեծամասնություն կազմելու հնարավորություն չի տվել։ Այո՛, իրենք թույլ չեն տալիս, որ չորրորդ ուժը մտնի խորհրդարան։ Իրենք ուժի զոռով, պետության լծակները, վարչական ռեսուրսն օգտագործելով թույլ չեն տալիս, որ «Գյումրի 2» լինի։ Բայց այդ ամեն ինչով չեն կարողացել հասնել նրան, ինչ ուզում էին»,-ասաց Մարտուն Գրիգորյանը։
Ինչ վերաբերում է ընդդիմության անելիքներին՝ նշեց.
«Կյանքը ցույց տվեց, որ Գագիկ Ծառուկյանը մինչև այս պահը կռիվ է տալիս իրեն ընտրած ժողովրդի քվեն ու շահերը պահելու համար։ Մյուս քաղաքական ուժերն էլ պետք է հասկանան, որ սա միայն Ծառուկյանի կռիվը չէ, Ծառուկյանը տղավարի իր կռիվը տալիս է, մնացածի տված կռիվը պետք է տեսնենք»։

«Царукян по-мужски ведёт свою борьбу, а борьбу остальных ещё предстоит увидеть» — Мартун Григорян (видео)
12/06/2026 16:11
Кандидат в депутаты от партии «Процветающая Армения» Мартун Григорян в интервью Aysor.am заявил, что, по его мнению, в стране наблюдаются избирательные фальсификации и давление, направленные на то, чтобы лишить ППА мандатов и обеспечить правящей силе конституционное большинство в парламенте.
«Мы видим, что происходит, видим избирательные фальсификации. Всё делается для того, чтобы лишить "Процветающую Армению" мандатов и обеспечить возможность получить 3/5 в Национальном собрании», — отметил Григорян.
Он добавил, что, по его словам, давление на представителей партии продолжается, поскольку реализовать изначальные планы властям не удалось.
Комментируя заявления о так называемом «Гюмри-2», Григорян заявил, что, по его мнению, власть препятствует вхождению четвёртой политической силы в парламент.
«Жизнь показала, что Гагик Царукян до этого момента ведёт свою борьбу за сохранение голосов и интересов избирателей. Остальным политическим силам тоже нужно понять, что это не только борьба Царукяна. Он по-мужски ведёт свою борьбу, а борьбу остальных ещё предстоит увидеть», — сказал Мартун Григорян.