«Ուժեղ Հայաստանը» դիմում է ներկայացնում ԿԸՀ՝ ընտրությունների արդյունքներն անվավեր ճանաչելու պահանջով
12/06/2026 11:13
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցությունը դիմում է ներկայացնում Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով՝ հունիսի 7-ին տեղի ունեցած ընտրության արդյունքներն անվավեր ճանաչելու վերաբերյալ։
«Եթե համեմատական անցկացնենք 2021 թվականի և 2026 թվականի ընտրությունների միջև, նույնիսկ ԵԱՀԿ ԺՄԻԳ-ի գնահատականներն ավելի վատն են։ Այն իշխանությունը, որը մշտապես խոսել է այն մասին, որ իրենք ամենաարդար, օբյեկտիվ ընտրություններ կազմակերպողն են՝ այդպես չէ, որովհետև նույնիսկ, ըստ ԵԱՀԿ ԺՄԻԳ-ի գնահատականների, մեծ անկում ունեն»,-ԿԸՀ-ի դիմաց լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության ներկայացուցիչ Արամ Վարդևանյանը։

«Сильная Армения» подаёт заявление в ЦИК с требованием признать результаты выборов недействительными
12/06/2026 11:21
Партия «Сильная Армения» подаёт заявление в Центральную избирательную комиссию с требованием признать недействительными результаты выборов, состоявшихся 7 июня.
«Если провести сравнение между выборами 2021 и 2026 годов, то даже оценки БДИПЧ ОБСЕ стали более негативными. Власть, которая постоянно заявляла, что именно она организует самые честные и объективные выборы, на деле не соответствует этим заявлениям, поскольку даже согласно оценкам БДИПЧ ОБСЕ наблюдается существенный регресс», — заявил представитель партии «Сильная Армения» Арам Вардеванян в беседе с журналистами у здания Центральной избирательной комиссии.