Չստացված Վան Գոգ, ֆեյք Մոդիլիանի, բավական է նկարչության պատվերներ ընդունես. Մանուկ Սուքիասյանը՝ ԿԸՀ նախագահին
12/06/2026 14:13
Տիկնայք և պարոնայք քպ-ականներ, դուք քվեի գողեր եք, ԿԸՀ-ի դիմաց «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության հրավիրած բողոքի ակցիայի ժամանակ հայտարարեց ԲՀԿ պատգամավորի թեկնածու Մանուկ Սուքիասյանը։
«Դուք քաղաքացու քվեն վերանայողներ եք, դուք իրականությունից արդեն կտրվում եք։ Հանկարծ չմտածեք, թե այդ 49 տոկոսը ձեզ բերելու է ձեր ուզած բաղձալի իշխանությունը և լկտիության հնարավոր հետագա ինդուլգենցիաները։ Ակնհայտ է, որ դուք չունեք նախկին ռեյտինգը, ընդդիմությունը շատ բարձր ցուցանիշներով ձայն է հավաքել։ Իշխանափոխությունից հետո ջրի երես դուրս կգա, թե դուք ինչ վարչական ռեսուրսի, վախի, ուղղորդման մեթոդներ եք կիրառել, որպեսզի կարողանաք ձեր թվանկարչությունն ապահովել»,-ասաց Մանուկ Սուքիասյանը։
Դիմելով ԿԸՀ նախագահ Վահագն Հովակիմյանին՝ Մանուկ Սուքիասյանն ասաց.
«Չստացված Վան Գոգ, ֆեյք Մոդիլիանի, բավական է նկարչության պատվերներ ընդունես։ Ինչպես անտաղանդ ես որպես ԿԸՀ նախագահ, այդպես էլ անտաղանդ ես որպես նկարիչ»։

«Несостоявшийся Ван Гог, фальшивый Модильяни, хватит выполнять заказы на "рисование" результатов» — Манук Сукиасян обратился к председателю ЦИК
12/06/2026 15:25
Кандидат в депутаты от партии «Процветающая Армения» Манук Сукиасян во время организованной ППА акции протеста у здания Центральной избирательной комиссии выступил с резкой критикой в адрес представителей правящей партии.
«Дамы и господа из "Гражданского договора", вы украли голоса избирателей. Вы пересматриваете волеизъявление граждан и всё больше отрываетесь от реальности. Не думайте, что эти 49 процентов обеспечат вам желанную власть и дадут индульгенцию на дальнейшую вседозволенность. Очевидно, что прежнего уровня поддержки у вас уже нет, а оппозиция получила значительное число голосов. После смены власти станет известно, какие административные ресурсы, методы давления, запугивания и принуждения вы использовали для обеспечения нужных вам цифр», — заявил Сукиасян.
Обращаясь к председателю ЦИК Ваагну Овакимяну, он сказал:
«Несостоявшийся Ван Гог, фальшивый Модильяни, хватит выполнять заказы на "рисование" результатов. Настолько же бездарен ты как председатель ЦИК, насколько бездарен и как художник».