Վիճաբանություն՝ Արարատի մարզում․ ձերբակալվել են մասնակից 7 անձինք
Հունիսի 8-ին վիճաբանություն է տեղի ունեցել Արարատի մարզում։ Oպերատիվ տեղեկություններ են ստացվել, որ Այնթապ գյուղի 4-րդ փողոցի սկզբնամասում ծեծկռտուք է տեղի ունեցել։
Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, ձերբակալվել և խուլիգանություն կատարելու անմիջականորեն ծագած հիմնավոր կասկածի առկայության հիմքով բաժին են տեղափոխվել մի խումբ քաղաքացիների։
Ոստիկանություն տեղափոխվածներ են Արարատի մարզի բնակիչներ 43-ամյա Կարեն Պ․-ն, 38-ամյա Արտակ Պ․-ն, 32-ամյա Կարեն  Շ․-ն, 36-ամյա Սեդրակ Ս․-ն, 29-ամյա Արթուր Ա․-ն, 32-ամյա Գրիգոր Ա․-ն և 34-ամյա Արմեն  Ա․-ն, իսկ 36-ամյա Լիլիթ Պ․-ն հրավիրվել է ոստիկանության Մասիսի բաժին։
Ֆոտոլրագրողի տեղեկություններով արդեն ոստիկանությունում պարզվել է, որ նույն օրը ժամը 01։10-ի սահմաններում Այնթապ գյուղի 4-րդ փողոցի սկզբնամասում Կարեն Պ․-ն և Արտակ Պ․-ն վիճաբանել ու փոխադարձ հարվածներ են հասցրել միմյանց, հնչեցրել սեռական բնույթի հայհոյանքներ։
Դեպքի փաստով ոստիկանության Մասիսի բաժնում փաստաթղթեր են կազմվել, որոնք ձերբակալված անձանց հետ միասին ներկայացվել են ՀՀ Քննչական կոմիտեի Արարատի մարզային քննչական վարչության Մասիսի քննչական բաժին։

В Араратской области конфликт перерос в драку: задержаны семь участников инцидента
8 июня в Араратской области произошёл конфликт. В правоохранительные органы поступила оперативная информация о том, что в начале 4-й улицы села Айнтап произошла драка.
Как сообщает фотокорреспондент Гагик Шамшян, по подозрению в совершении хулиганства были задержаны и доставлены в отдел полиции несколько граждан.
В полицию были доставлены жители Араратской области: 43-летний Карен П., 38-летний Артак П., 32-летний Карен Ш., 36-летний Седрак С., 29-летний Артур А., 32-летний Григор А. и 34-летний Армен А. Кроме того, 36-летняя Лилит П. была приглашена в Масисский отдел полиции.
По данным фотокорреспондента, уже в полиции было установлено, что в тот же день около 01:10 в начале 4-й улицы села Айнтап между Кареном П. и Артаком П. произошла ссора, в ходе которой они нанесли друг другу удары и обменялись оскорблениями нецензурного характера, в том числе сексуального содержания.
По факту происшествия в Масисском отделе полиции были оформлены соответствующие материалы, которые вместе с задержанными направлены в Масисский следственный отдел Следственного управления по Араратской области Следственного комитета Армении.
Примечание: лицо, подозреваемое или обвиняемое в совершении преступления, считается невиновным, пока его вина не будет доказана в порядке, установленном Уголовно-процессуальным кодексом Республики Армения, и подтверждена вступившим в законную силу приговором суда.